Výsledky soutěže Neziskovka roku 2021

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) předala včera vybraným neziskovým organizacím ceny
Neziskovka roku 2021.

Existují ocenění a Ocenění. Neziskovka roku, za kterou stojí Nadace rozvoje občanské společnosti, si velké písmeno určitě zaslouží. Nejen tím, že vyhodnocuje profesionalitu práce neziskových organizací unikátním způsobem. Symbolem Ocenění je prisma – hranol z optického skla – magický předmět, který dokáže odhalit všechny barvy bílé. Stejně jako to dělá Neziskovka roku s odkrýváním kvalit přihlášených organizací.

Hodnotící proces ocenění Neziskovky roku je založen na unikátní metodice „Zdravé organizační řízení“©. Tato metodika byla vytvořena Nadací rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s odborníky z Univerzity Karlovy, která je partnerem projektu. Na hodnocení spolupracují nezávislí odborníci z   řad komerčního i neziskového sektoru, státní správy, experti a významné osobnosti, které se aktivně podílejí na rozvoji občanské společnosti v ČR.

Vítězem 9. ročníku a Neziskovkou roku 2021 mezi malými neziskovkami se stala Plzeňská rada dětí     a mládeže, v kategorii Střední neziskovka vyhrála Česká federace potravinových bank a mezi velkými zabodoval SANANIM. Cenu veřejnosti si odneslo Nedoklubko  a to s 1092 hlasy z celkových 4639.

„Neziskovky roku jsme letos vybírali již po deváté, tentokrát z celkového množství 68 přihlášených. Věřím, že finálním výběrem soutěž obhájila svou pověst nezávislého a prestižního ocenění pro nejlépe řízené neziskovky v České republice,“ uvedla Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

Oceněné neziskovky sdílely včera radost z umístění a současně potvrdily,  že  jim  zapojení  do  soutěže třífázového procesu hodnocení pomohlo se systematickým nastavením procesů a efektivním řízením jejich organizací a též, že se staly důvěryhodnější pro potenciální dárce. Ocenění Neziskovka roku dlouhodobě zlepšuje kvalitu práce neziskového sektoru.

Partnery Neziskovky roku 2021 jsou Nadace ČEZ, Česká spořitelna, Bohemia Sekt a Nadace PRECIOSA. O NROS

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) patří k nejstabilnějším nadacím v České republice, která podporuje vzájemně a veřejné prospěšné aktivity neziskových organizací a tím posiluje občanskou společnost. Od svého založení úspěšně podpořila více než 8 000 projektů částkou přesahující 1,8 miliardy korun. Nadační příspěvky poskytuje z grantových programů pocházejících z individuálních či firemních zdrojů. Věnuje se též vzdělávání a profesionalizaci neziskových organizací v ČR.

Kontakt za NROS: tatana.plechackova@nros.cz, 725 312 486

Kompletní výsledky soutěže Neziskovka roku 2021

Kategorie MALÁ NEZISKOVKA

  1. místo Plzeňská rada dětí a mládeže z.s.
  2. místo Právě teď! o.p.s.
  3. místo Atmosféra z.s.

Kategorie STŘEDNÍ NEZISKOVKA

  1. místo Česká federace potravinových bank, z.s.
  2. místo Nedoklubko
  3. místo Unie porodních asistentek, z.s

Kategorie VELKÁ NEZISKOVKA

  1. místo SANANIM z.ú.
  2. místo RADKA z.s.
  3. místo Rodinné Integrační Centrum z.s.

Cenu veřejnosti získala organizace Nedoklubko z.s. druhá v pořadí byl Perinatální hospic Dítě v   srdci, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.