Centrum pro lidská práva a demokracii

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Kdo jsme a co děláme

Centrum pro lidská práva a demokracii (Czech Centre for Human Rights and Democracy) je akademické sdružení zaměřující se na nestranný odborný výzkum témat spojených s ochranou lidských práv.

Centrum se liší jak od institucí z nevládního prostředí, tak od vládních úřadů fungujících v této oblasti. Centrum představuje nezávislou akademickou instituci, která lidská práva sleduje z odborného sociálně-vědního a mezinárodněprávního pohledu.

Centrum patří mezi odborná akademická centra, která sledují ochranu lidských práv, pomáhají rozvíjet demokratické hodnoty a existují ve většině členských států Evropské unie. V některých zemích, jako je například Rakousko, působí dokonce více takových nezávislých univerzitních center.

Tematické sekce

Centrum se zabývá celým spektrem ochrany lidských práv. Zvláštní pozornost však věnuje následujícím tematickým oblastem:

  1. Mezinárodní trestní spravedlnost
  2. Evropský systém ochrany lidských práv
  3. Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
  4. Česká republika a lidská práva

Činnost Centra

Centrum spolupracuje s akademickými institucemi (Fakulta sociálních studií MU, Právnická fakulta MU), i organizacemi z právní praxe, jako jsou nevládní organizace, veřejný ochránce práv (ombudsman) nebo justice (Nejvyšší správní soud ČR, Ústavní soud ČR). 

Zdroj: Centrum pro lidská práva.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.