Milion chvilek vás zve v pondělí 17. 5. 2021 – Sto let s KSČ(M) stačilo! -Tisková zpráva

Sdílet
Čas čtení: 3 minuty

Chtěli bychom Vás informovat o chystané pondělní akci Milionu chvilek pro demokracii „100 let stačilo!“. V pondělí 17. 5. přivítá spolek Milion chvilek pro demokracii členy a členky KSČM před jejich sídlem. Od 8 hodin zde budou znít z nahrávky jména všech obětí komunistického režimu v Československu a organizátoři budou komunistům při cestě do práce rozdávat „přání“ ke 100 letům od založení komunistické strany.

Více informací k akci najdete v Tiskové zprávě. Událost 100 let stačilo! brzy zveřejníme také na našich sociálních sítích a na webu Milionu chvilek.

K osobní účasti na pondělní akci jste srdečně zváni. Mapa: Praha, Politických vězňů 1531/9, Nové město; pondělí 17. května od 8 hodin.

Tisková zpráva

Milion chvilek „popřeje” komunistům ke stoletému výročí založení Komunistické strany Československa. V práci je přivítá nahrávka se jmény všech obětí komunistického režimu

Pátek 14. května 2021

O víkendu uplyne sto let od založení Komunistické strany Československa, zločinecké organizace, která za dob své největší slávy přímo zabila tisíce lidí a dalším statisícům negativně zasáhla do života. Pachuť tohoto režimu bohužel vnímáme ještě teď, více než 30 let po revoluci. Nejen že se současná komunistická strana od minulosti nikdy nedistancovala – ona se k odkazu KSČ dokonce hrdě hlásí. V pondělí 17. května proto přivítá spolek Milion chvilek pro demokracii při akci “100 let stačilo!” členy a členky KSČM před jejich sídlem. Od 8 hodin zde budou znít z nahrávky jména všech obětí komunistického režimu v Československu a organizátoři budou komunistům při cestě do práce rozdávat „přání“ ke 100 letům od založení strany.

„Přeju komunistům, ať krásně oslaví své výročí. A taky jim přeju, aby to bylo poslední, které kdy oslaví. Po 100 letech by už mohli naplnit svůj osud a nadobro zmizet,” vyslovil své přání místopředseda Milionu chvilek Jiří-Jakub Zévl. „Tím by naší zemi pomohli nejvíce. 100 let stačilo!,” dodal.  

Po volbách v roce 2017 se Andreji Babišovi nepodařilo získat důvěru demokratických stran. Zato komunisté, jak je jejich zvykem, prostě chtějí být u moci. A k té jim premiér opět umožnil přístup. Komunisté však začali stupňovat svoje požadavky. Dosadili své lidi na klíčová místa a vyhrožovali vypovězením podpory vládě pokaždé, když Andrej Babiš nechtěl splnit jejich požadavky. I kvůli otevřené náruči Andreje Babiše tak  komunisté měli v posledních letech největší podíl na moci od roku 1989, a to i přesto, že tomu jejich volební výsledek ani zdaleka neodpovídá.

„Při zakládání strany v roce 1921 možná převládalo nadšení a idealismus, ale už po pár letech se z KSČ stala jen prodloužená ruka mocenských záměrů Kremlu. A to českým komunistům zůstalo až do dnešního dne, kdy mají díky vazbám na Andreje Babiše největší podíl na moci od roku 1989. 100 let stačilo. Poprvé od voleb v roce 1925 nás na podzim čeká příležitost dostat tyto oportunisty a manipulátory z Parlamentu demokratickou cestou,“ řekl k neslavnému výročí předseda Milionu chvilek Benjamin Roll a vyzval k tomu, ať se podporovatelé připojí k pondělním „oslavám” i formou podpisu Výzvy demokratickým stranám.
V té Milion chvilek vyzývá demokratické strany spojené ve dvou koaličních blocích, aby se oficiálně zavázaly k tomu, že jakákoliv povolební spolupráce s komunisty, ale také hnutím ANO a SPD prostě nebude možná. Komunisté již dlouho neslouží zájmům této země. Sto let jejich fungování už stačilo. Pokud tedy nechceme, aby se historie opakovala, demokratické strany musí oficiálně potvrdit, že spolupráci s komunisty, extremisty a oportunisty z ANO vylučují. Výzvu demokratickým stranám Milion chvilek následně předloží lídrům demokratických koalic k podpisu.

,,V pondělí 17. května, od 8 hodin, budou před sídlem KSČM předseda a místopředseda Milionu chvilek, a všichni, kdo chtějí komunistům vyslovit své přání.,

Kontakt pro média:
  • Hana Strašáková
    vedoucí komunikace a mluvčí

    T: +420 739 784 673 | E: media@milionchvilek.cz
    W: www.milionchvilek.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.