Představujeme vítěze 6. ročníku Social Impact Award 2017

Sdílet
Čas čtení: 3 minuty

V prvním říjnovém týdnu byli slavnostně vyhlášeni výherci letošního ročníku Social Impact Award. Zvítězily projekty, které se zaměřují na pomoc autistickým dětem, efektivní propojování ziskového a neziskového sektoru, podporu odpovědného spotřebitelského chování a aktivizaci života seniorů. Hlavním cílem Social Impact Award je podporovat mladé lidi s nápady, které řeší společenské a environmentální problémy podnikatelskou cestou. 

Představení vítězů

Vítěznými projekty jsou:

  • ostravské Centrum Terapie Autismu, jehož cílem je poskytovat terapeutickou péči pro děti s autismem a jejich rodiny;
  • HeroClan, díky němuž si neziskové organizace mohou najít specialisty pro zajištění marketingových, grafických a jiných potřeb pro svoji práci;
  • Nejčr, webový portál s návody k prvním krokům k odpovědnému životu, jehož cílem je propojovat odpovědné české firmy s jejich zákazníky.

Všichni tito výherci získávají ocenění ve výši 2 000 eur, členství v síti Impact Hub, poukázky od Copy General a PR podporu od studentského agentury PR Gang. Všechny oceněné projekty také odjíždějí na mezinárodní setkání Social Impact Award do Bělehradu, kde představí své projekty i v mezinárodním plénu.

Cenu veřejnosti si odnesl projekt Lepší senior, který chce svojí činností aktivizovat seniory k jejich účasti na utváření okolního světa. V online hlasování získal 371 hlasů. Celkově se hlasování zúčastnilo 768 lidí, kteří jednotlivým projektům udělili 2 304 hlasů.

V průběhu večera byla udělena také Cena partnera. Cenu Asociace společenské odpovědnosti z rukou její zakladatelky a ředitelky, Lucie Mádlové, převzal zástupce projektu Pomáhej efektivně, Jan Kleňha. „Jsme podporovateli efektivního altruismu a rádi budeme tuto myšlenku šířit i mezi našimi členy. Věřím, že v rámci ročního bezplatného členství v Asociaci a mentoringu, společně dokážeme najít projektu nové firemní superdárce, násobit, a především měřit dopady neziskového sektoru,“ říká Lucie Mádlová.

Vítězové Social Impact Award 2017, dolní řada zleva – projekt Pomáhej efektivně, Kateřina Boušková (koordinátorka SIA), projekt Lepší senior. Horní řada zleva: zástupkyně týmu HeroClan, ostravské Centrum terapie autismu, zástupci Nejčr. Druhý zprava Jakob Detering, ředitel společnosti Social Impact Award Global a zástupce týmu Lepší senior.

Průběh soutěže

Na jaře letošního roku se do Social Impact Award přihlásilo více než 40 projektů. Přísným výběrem poroty v květnu tohoto roku pak do akceleračního programu prošlo pouze 10 týmů, z nich během září porota pečlivě vybrala jednotlivé vítěze:

Projekty byly hodnoceny podle kritérií: společenský dopad, inovativnost, realistické plánování a progres v rámci akcelerátoru.

„Každý rok mě příjemně překvapí nápady soutěžících, jejich elán řešit, mnohdy zcela netradiční cestou, problémy, které okolo sebe vidí. Program Social Impact Award má pozitivní dopad na naši společnost a pevně věřím, že v blízké budoucnosti bude sociální podnikání zcela běžným jevem našeho podnikatelského prostředí,” říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace České spořitelny, jednoho z hlavních partnerů akceleračního programu.

O programu Social Impact Award

Akcelerační program Social Impact Award je založený na sérii workshopů, mentoringu a konzultací, ve kterých se mladí lidé učí principům podnikání. Cílem celého vzdělávacího programu je odhalit případná rizika a nedostatky projektů, a pomoci jim s nastartováním podnikatelské kariéry. Na každém setkání jim předávají své znalosti odborníci z oblastí, které jsou pro úspěšný rozjezd startupů důležité: týmová spolupráce, sales, marketing a PR, finanční a prezentační dovednosti, tvorba webových stránek a podobně.

Důležitou součástí akceleračního programu je mentoring, který stejně jako v loňském roce poskytla poradenská společnost PwC ČR. Každý tým měl po dobu konání akcelerátoru svého mentora nebo mentorku, kteří mu pomáhali se směřováním projektu, a to jak v oblasti daňové, tak i právní problematiky.

Social Impact Award je mezinárodní akcelerační program, který podporuje společensky prospěšné podnikání mladých lidí. Nabízí jim odbornou podporu: workshopy, mentoring a konzultace. Na konci pak nejlepší účastníky čeká finanční ocenění ve výši 2 000 eur. Program vznikl v roce 2009 ve Vídni a dnes se koná i v dalších 18ti evropských zemích včetně České republiky.

Další ročník soutěže

 Další ročník Social Impact Award odstartuje na jaře 2018, kdy budou probíhat workshopy ke společensky odpovědnému podnikání na vybraných vysokých školách v České republice.

Kontakt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *