Prosba o pomoc s vyplněním dotazníku pro asociaci ENNA

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) o které jsme poměrně nedávno psali, oslovila naši redakci s prosbou o uveřejnění žádosti s vyplněním dotazníku pro asociaci ENNA (The European Network of National CivilSociety Associations). Vyhodnocení a výstupy z toho dotazníku s názvem Průzkum o budoucím vývoji organizované občanské společnosti v EU pomohou s prosazováním zájmů neziskových organizací na evropské úrovni. Obracíme se tedy na vás, naše věrné čtenáře, s prosbou o vyplnění dotazníku. Předem děkujeme!

 

O projektu

Průzkum by měl být výchozím materiálem pro studii, kterou ENNA připravuje pro Ekonomický a sociální výbor (poradní orgán EU). Studie se bude zabývat budoucností občanské společnosti v EU do roku 2030, bude analyzovat výzvy, trendy a další faktory, které by mohly ovlivnit vývoj občanské společnosti v jednotlivých zemích i EU a její vztahy k místním vládám i institucím EU. Mít co největší vzorek dat je důležité proto, aby bylo možné zodpovědně posoudit stávající trendy a navrhnout kroky, které povedou k tomu, že organizace občanské společnosti budou mít dostatečně respektované postavení.

O asociaci ENNA

AVPO ČR od září 2011 reprezentuje Českou republiku v evropské síti ENNA Europe. Jde o asociaci sdružující střešní organizace neziskového sektoru z členských států EU. Sídlo ENNA Europe je v Bruselu. Jejím asociace je umožnit komunikaci mezi zástupci neziskového sektoru v jednotlivých evropských státech a zpřístupnit informace například z oblasti práva, dotační a daňové politiky nebo o postupech odpovídajících „best practice“ v zemích EU. Na konci roku 2012 měla ENNA Europe 23 členů z celkem 20 evropských států. V září 2012 byl prezident AVPO na valné hromadě ENNA Europe zvolen členem její správní rady, kde je zodpovědný za oblast fundraisingu. Více informací si můžete přečíst na webu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.