Nadace Open Society Fund slaví 25 let své existence

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nadace Open Society Fund Praha slaví 25 let od svého založení. Nadace vznikla v České republice v roce 1992 jako jedna z nadací, které založil americký investor a filantrop George Soros ve střední a východní Evropě. Měla pomoci řešit problémy spojené s přechodem k demokracii a přispívat k přeměně uzavřené československé společnosti poznamenané desetiletími komunismu k otevřenému společenství občanů.

Přínos Nadace OSF

Nadace OSF přinesla do české společnosti pestrou síť programů – ty první otevřely Čechům a Češkám cestu k zahraničním zkušenostem, poskytla stipendia nadaným mladým lidem, jako první mluvila o paliativní péči a podpořila projekty, které ji umožňují. Věnovala se živému umění, publikaci knih i obnově památek. Dodnes otevírá tabuizovaná témata, zabývá se lidmi na okraji, podílí se na změně postojů k Romům, uprchlíkům a jiným znevýhodněným skupinám. Prosazuje rovné příležitosti ve vzdělání i zaměstnání, propojuje aktivní lidi a umožňuje jim spolupracovat.

Novinky

Letošní rok přináší hned několik novinek. Pokud se i letos chystáte na Open Data Expo, můžete se začít těšit na keynote speech od expertky z Velké Británie Emmy Doyle, která se tématu využití dat ve zdravotnictví věnuje už 15 let. Mezi její současné priority se vedle otevírání a opětovného využití dat řadí i zpřesňování datových standardů.

Keynote speech Emmy Doyle si můžete přijít poslechnout na Open Data Expo v úterý 7. března 2017.

Novinářská cena

Výsledky Novinářské ceny  ceny budou vyhlášeny na začátku letošního května. Členství v porotě přijali i zahraniční novináři a novinářky, mj.:

  • Matúš Kostolny, šéfredaktor Denníku N,
  • Rudolf Hermann, dlouholetý korespondent Neue Zürcher Zeitung
  •  Ray Furlong, korespondent Radio Free Europe/Radio Liberty

Seznam všech hodnotitelů a soutěžních kategorií najdete na webu akce. Celkem se v letošním ročníku sešlo 254 nominací od 178 autorek a autorů z téměř 90 redakcí.

Poděkování

Při příležitosti oslav čtvrtstoletí existence Nadace OSF děkuje všem dárcům a spolupracovníkům za podporu, ukázka z oslav je na videu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.