5. ročník Social Impact Award zná své vítěze

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Na konci září byly slavnostně vyhlášeny výsledky 5. ročníku akceleračního programu Social Impact Award. V průběhu večera jednotlivé týmy představily pokrok v realizaci svých projektů, který v nich během léta učinily. Ocenění ve výši 2 000 eur, členství v síti Impact Hub a poukázky od Copy General získaly tři projekty: Touch Memories, Bloudící kavárna VeloBloud a NáZnak.

Průběh slavnostního vyhlášení

V průběhu večera bylo uděleno také několik cen partnerů. Ocenění DOBRO. společnosti ZOOT.cz získal nadnárodní projekt AMANI, který je zaměřený na výrobu ekologických vložek z hyacintu vodního, který nekontrolovaně roste na keňském Viktoriině jezeře. Kromě toho, že přispívá k řešení problematiky přemnožení rostliny, zároveň také podporuje socioekonomický rozvoj jednotlivých místních komunit.

Mezi hlavní kritéria v hodnocení jednotlivých projektů patřil:

  • důraz na společenský dopad
  • finanční udržitelnost a inovativnost řešení projektu
  • dále pak soudržnost
  • kvalita týmu
  •  udržitelné plánování

„Každý rok mě příjemně překvapí nápady soutěžících, jejich elán řešit, mnohdy zcela netradiční cestou, problémy, které okolo sebe vidí. Program Social Impact Award má pozitivní dopad na naši společnost a pevně věřím, že v blízké budoucnosti bude sociální podnikání zcela běžným jevem našeho podnikatelského prostředí,” říká Radek Bedřich, projektový manažer sociálního bankovnictví České spořitelny, hlavního partnera Social Impact Award.

Dalším uděleným oceněním večera byla Cena Asociace společenské odpovědnosti. Z rukou zakladatelky organizace, Lucie Mádlové, ji převzala zástupkyně projektu ZeroWasteHero, Jana Půlpánová. „Efektivní třídění odpadu a vůbec předcházení jeho vzniku je téma, které rezonuje celou společností. Projekt se nám líbí a věřím, že ho společně můžeme zasadit do strategie společenské odpovědnosti nejen firem,“ říká Lucie Mádlová.

Posledním oceněním je Cena veřejnosti, kterou v letošním roce získal projekt NáZnak. V rámci online hlasování získal 257 hlasů. Celkově se hlasování zúčastnilo 526 lidí, kteří jednotlivým projektům udělili 1 578 hlasů.

Přínos Social Impact Award

Vyhlášením skončil pátý ročník Social Impact Award, jehož snahou je podporovat mladé lidi s nápady, které řeší společenské a environmentální problémy podnikatelskou cestou.

„Za uplynulých pět let se v něm podařilo nastartovat řadu skvělých projektů, jako je Pragulic, Rekola nebo Czechitas, které získávají řadu ocenění a jsou relevantními partnery jak pro firemní, tak neziskovou sféru. Jsme rádi, že se tak naplňuje cíl, který jsme si stanovili již na začátku programu SIA, a to šířit povědomí o společensky prospěšném podnikání jako o jedné z variant budoucí kariérní volby studentů,“ říká Roman Bojko, ředitel Impact Hub Praha.

Další ročník Social Impact Award odstartuje na jaře 2017, kdy budou probíhat workshopy ke společensky odpovědnému podnikání na vybraných vysokých školách v České republice.

Více informací najdete na webu socialimpactaward.cz  nebo Facebooku.

Kontakt

  • Kateřina Boušková: katka.bouskova@impacthub.cz, 724 114 436
  • Martina Hladíková: mhladikova@webershandwick.cz, 724 724 277

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.