Hlasujte online v soutěži Social Impact Award

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Letošní ročník Social Impact Award (SIA) jde do finále. Bylo spuštěno hlasování o letošním vítězi, hlasovat můžete do 26. září 2016 online pro nejlepší projekt v oblasti společensky prospěšného podnikání. Hlasující mohou vybírat z nápadů zaměřených například na životní prostředí, pomoc sociálně znevýhodněným, volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti a seniory, ale třeba i na využití moderních technologií pro hendikepované.

Hlasovat můžete online

Vybírat můžete z 9 projektů, které poslala porota do finále:

  1. Zero waste hero řeší problém s odpadky a jejich tříděním, snaží se zavést efektivní třídění odpadu nejen do firem, ale i na festivaly či do domácností
  2. Amani vyvíjí menstruační vložky z Hyacintu vodního, které mají být 100% ekologické. Výroba je soustředěná do Keni a koupí takové vložky zákazník chrání planetu a zároveň podpoří rozvoj chudého afrického regionu.
  3. Bloudící kavárna VeleBloud poskytuje aktivní pomoc bezdomovcům a sociálně vyloučeným osobám. Ve stylové kavárně v podobě trojkolky si můžou zákazníci koupit vynikající kávu přímo od lidí bez domova.
  4. Přestupní stanice vytváří nová pracovní místa pro lidi bez domova, a to v obchodě s vytříděným oblečením, které by se jinak vyhodilo. Stanice tak vytváří příležitost pro bezdomovce si vydělat a zároveň bojuje proti nadměrné spotřebě textilií.
  5. Užitečné rozhovory chtějí překlenout propast mezi začínajícími psychology a mladými lidmi, mladým psychologům i dalším pracovníkům pomáhajících profesi nabízejí možnost získat klienty a praxi, zatímco mladí lidé mohou takto řešit své problémy. Cílem je postupně destigmatizovat pomáhající profese.
  6. Tábory pro všechny se snaží naučit žít děti s druhými bez ohledu na věk, pohlaví, socioekonomický status, vyznání či kulturu. Díky pořádání letních a příměstských táborů pak mohou tento cíl naplnit a interkulturně děti vzdělávat.
  7. Filantrop pomáhá budovat dobré jméno firmám prostřednictvím společensky prospěšných projektů. Filantropické teambuildingy mají velkou motivační složku, a tou je viditelný výsledek vlastní práce ve prospěch společnosti.
  8. NáZnak se snaží skrze rozšíření zájmu o znakovou řeč pomoci k lepší integraci neslyšících a přispět k rozbití předsudků a strachu z komunikace s takto indisponovanými jedinci. Za pomoci video-blogů, workshopů a výstav pak vzdělávají veřejnost a bortí předsudky.
  9. Touch memories umožňují zrakově handicapovaným zažívat stejně hodnotné okamžiky při prohlížení fotografií, jako mohou vidoucí lidé, a to prostřednictvím technologie 3D tisku.

„Community Voting je skvělou příležitostí ukázat veřejnosti úžasné nápady studentů, kteří vkládají neuvěřitelné množství sil a energie do naplnění jejich pracovních snů. Věřím, že online hlasem to jen začíná a dlouhodobou podporou pokračuje, stojí to za to.“ říká koordinátorka SIA pro Českou republiku Kateřina Boušková.

Vyhlášení vítězů

Vítězný projekt bude vyhlášen ve čtvrtek 29. září 2016 na slavnostním finálovém večeru v pražském Impact Hubu. Spolu s ním si cenu převezmou i tři další projekty, které podle odborné poroty zaznamenaly během prázdninového akceleračního programu největší pokrok a stanou se tak top projekty Social Impact Award 2016 v České republice. Jako odměna čeká na tyto čtyři vítěze mimo jiné říjnový výlet na Evropský SIA summit do Vídně.

Všichni účastníci letního akceleračního programu tři měsíce intenzivně pracovali na svých projektech. Prošli odbornou stáží v hodnotě 160 tisíc korun. Absolvovali různé typy workshopů zaměřených například na marketing, sales či financování, které zabezpečovali partneři Česká Spořitelna a Impact Hub v ČR.  Pravidelně se setkávali  s mentory, které do programu pro bono poskytlo PwC ČR. Celkem 20 mentorů z auditního a poradenského oddělení, pět právníků a tři daňoví poradci nadějným podnikatelům poradili, jak z jejich nápadů vytvořit funkční, finančně udržitelný a společensky prospěšný podnik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *