Oslava Dne pro přírodu

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

V sobotu 4. června 2016 můžete oslavit Den pro přírodu. Tento pohyblivý svátek české větve mezinárodního hnutí Přátelé přírody (Naturefriends International) připadá vždy na sobotu nejbližší 5. červnu, kdy je připomínán Světový den životního prostředí. Členové spolku Přátelé přírody z. s. a jeho příznivci oslaví Den pro přírodu teprve podruhé, první akce pod touto značkou proběhly loni.

Program

Cílem kampaně Den pro přírodu je ukázat přírodu jako skvělé místo pro trávení volného času a aktivity Přátel přírody jako jeden ze způsobů, co lze v přírodě dělat. Přátelé přírody chtějí také v tento den zviditelnit, že je v jejich spolku, jehož skupiny jsou aktivní v několika krajích České republiky, několik stovek podobně zaměřených lidí, kteří rádi objevují přírodu, uvědomují si její důležitost pro svůj život, přispívají k její ochraně a rádi s sebou vezmou do přírody i ostatní.

Spolek Přátelé přírody z. s. pořádá různé akce po celé republice, informace o těchto akcích najdete webu pratele-prirody.cz

O spolku Přátelé přírody

Spolek Přátelé přírody z. s. podporuje volnočasové aktivity pro své členy a veřejnost, zaměřené zejména na trvale udržitelné vztahy mezi lidmi a přírodou, zdravé prostředí pro život, zdravý životní styl, ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Českých zemí i Evropy a jejich zprostředkování široké veřejnosti. Je součástí celosvětového sociálně environmentálního hnutí Přátel přírody (Naturefriends International) s více než 500.000 členy na všech obydlených světadílech. V roce 2016 působí 500 členů spolku v sedmi skupinách v několika krajích České republiky – v Jablonci nad Nisou, Krnově, Liberci, Novém Městě na Moravě, Olomouci, Pardubicích a v Praze – a zastoupeny jsou mezi nimi všechny generace.

Dovolená trochu jinak …

Spolek Přátelé přírody z. s. nabízí kromě pravidelných akcí v Česku i výlety do zahraničí. Díky spolupráci s Naturefriends International, které provozuje na tisíc ubytovacích zařízení od turistických útulen po horské hotely v atraktivních oblastech mnoha nejen evropských zemí, zejména těch německy mluvících, můžete zažít dovolenou v trochu jiném stylu než dosud. Více informací najdete na stránce naturfreunde-haeuser.net

Kontakt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.