Novinky v USE IT – mapa v mobilu a virtuální pes

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Projekt USE-IT vytváří a sbírá informace pro mladé cestovatele s nízkým rozpočtem v České republice, ale i v Evropě. Vydává mapy, průvodce a provozuje webové stránky; přes letní sezónu se stará o chod infocentra v Praze. S mapami USE-IT se dnes můžete projít například po Praze, Brně, Olomouci či Ostravě; ale také po Antverpách, Oslu, Budapešti, Lublani či Turíně. (Před nějakým časem jsme vedli rozhovor s členkou Jůzit z.s., který si můžete přečíst na webu Deníku neziskovky.) Členové sdružení Jůzit nezahálejí a na svém projektu stále pracují – vydávají další a další edice papírových map a nově se jim podařilo spustit mobilní aplikaci.

Novinky v projektu

praha-cover-260Během loňského roku vyšla již pátá edice papírového průvodce USE-IT Prague, ke konci roku 2015 k němu nově přibyla i mobilní aplikace. Tato aplikace je zdarma ke stažení v App Store, jsou v ní zapojeny i ostatní města evropské iniciativy USE-IT. Těch je v současnosti přes 40. Najdete v ní tipy na alternativní a cenově dostupné restaurace, bary, kavárny, ale třeba i na skryté uličky, divy umění či přírody. To vše přehledně rozdělené do šesti kategorií s příslušnými návodnými ikonkami.

Součástí mobilní aplikace USE-IT je i vychytávka nazvaná “Vyvenči si pejska”. V aplikaci sledujeme pejska Oriona, který se pohybuje po vyznačené trase v atraktivní lokalitě. Virtuální pes slouží jako pohyblivé místo setkávání, kdy buď mohou cestovatelé pokračovat po navrhované trase, anebo se společně vydají prozkoumat další části města. Ale pozor, Orion nezastavuje, ani na nikoho nečeká!

O USE-IT mapách

Nekomerční mapy USE-IT jsou k dostání především v tuzemských, ale i v zahraničních informačních centrech a hostelech. Agentura CzechTourism letos nově podpořila zahraniční distribuci v rámci projektu Česko jako Cool destinace. Právě CzechTourism, Magistrát hlavního města Prahy a Prague City Tourism jsou letos hlavními partnery projektu. Jak lidské, tak i finanční zdroje jsou vždy lokální. Ročně se celkem vytiskne kolem 1,5 milionu map více než 40 evropských měst. Konečným uživatelům jsou mapy poskytovány vždy zdarma.

Česká kolekce map se loni rozšířila o Olomouc, přičemž s aktualizovanou edicí přišla města Praha, Brno a Ostrava. Svou mapu má i Plzeň, Český Krumlov a České Budějovice. Pražský tým vydal loni v červnu již pátou edici mapy české metropole. Nový průvodce byl pokřtěn vodou z Vltavy, jíž se i tematicky věnuje. Tvůrci z občanského sdružení Jůzit kladli důraz na aktuální trendy mezi mladými a reflektovali ve svých doporučeních mimo jiné fenomén Náplavky.

Infocentrum

Kromě tvorby průvodce udržuje iniciativa Jůzit z.s. v provozu během letních měsíců turistické infocentrum v Trojanově ulici č. 3, kde je možné získat nejen USE-IT mapu Prahy, ale i dalších měst zapojených do projektu.

Více informací najdete na  webu use-it.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *