Pozvánka na výstavu a zpráva o výtěžku charitativní sbírky Srdce dětem

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Navštivte během adventu výstavu Tváře pomoci – who CAREs? o podobách rozvojové spolupráce, která se přesunula z Prahy do Pardubic – tady si ji můžete prohlédnou do 23. prosince 2015.  A pokud jste se zúčastnili v předvánočním čase charitativní sbírky Srdce dětem, přispěli jste tak dobré věci – celková vybraná částka činí 20 miliónů korun.

Výstava Tváře pomoci

CARE Česká republika a Střední zdravotnická škola v Pardubicích zvou na výstavu Tváře pomoci – who CAREs?, která představuje příběhy humanitární pomoci a rozvojové spolupráce. Putovní výstava bude na Střední zdravotnické škole v Pardubicích zdarma k navštívení do 23. prosince 2015.

Ženy v Bangladéši
Ženy v Bangladéši

Podrobné informace o výstavě si můžete přečíst na stránkách Tváře pomoci nebo na webu Deníku neziskovky.

Charitativní sbírka Srdce dětem

Ve dnech 16. až 29. listopadu se konal již pátý ročník charitativní sbírky Srdce dětem, kterou pro Život dětem o.p.s. pořádá společnost Lidl. Během 14 dní se na všech prodejnách podařila vybrat zcela rekordní částka – přes 18 miliónů korun. Společnost Lidl už tradičně přidala k vybraným penězům své vlastní finanční prostředky, a tak předala v pondělí 7. 12. obecně prospěšné společnosti Život dětem šek na neuvěřitelně krásnou částku ve výši 20 milionů korun. Za tyto peníze v průběhu roku 2016 nakoupí Život dětem vážně nemocným a handicapovaným dětem z celé České republiky tolik potřebné zdravotní pomůcky a zaplatí ozdravné pobyty, které dětem velmi pomáhají.

Organizace Život dětem

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny. Více informací o společnosti najdete na zivotdetem.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.