Známe výherce ceny Eduína 2015

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Večer 8. 12. 2015 proběhlo v reprezentativních prostorách České spořitelny slavnostní vyhlášení letošního ročníku ceny Eduína 2015 – toto ocenění se zaměřuje na inovativní projekty (nejen) ve vzdělávání. Během večera bylo předáno celkem sedm ocenění. Z devíti finalistů vybrala tři vítěze odborná porota a tři vítězné projekty vzešly z hlasování veřejnosti.

Výsledky ceny Eduína 2015

Cena odborné poroty

1. místo Československo 38-89: Atentát (FF UK + MFF UK + ÚSD AV ČR)
2. místo Akademie umění a kultury Prahy 15 (ZUŠ Hostivař)
3. místo Minisčítání (Český statistický úřad)

Cena veřejnosti

1. místo Dětská univerzita (Technická univerzita Liberec)
2. místo Vzdělávací portál Moderní dějiny.cz (sdružení Pant)
3. místo Československo 38-89: Atentát (FF UK + MFF UK + ÚSD AV ČR)

Aula slávy – cena za dlouhodobý a systematický přínos vzdělávání

Do Auly slávy byla uvedena Jana Hrubá. Jana Hrubá působila přes 30 let jako učitelka na základní škole. Od roku 1990 dodnes pracuje v učitelských asociacích (Pedagogický svaz, NEMES, PAU, SKAV). Patnáct let (1993-2008) soukromě vydávala časopis pro příznivce změn ve vzdělávání Učitelské listy a cca 20 knih z oblasti inovací ve vzdělávání, nyní po odchodu do důchodu provozuje jako koníčka web Učitelské listy. Stále aktivně monitoruje
další vývoj ve vzdělávání, je činnou členkou Stálé konference asociací ve vzdělávání SKAV. Vyhlášení Jany Hrubé bylo nejsilnějším okamžikem slavnostního večera, kdy celý sál vestoje tleskal šéfredaktorce Učitelských listů, která o ocenění do poslední chvíle  netušila a při své velké skromnosti byla dojatá k slzám.

O ceně Eduína

Eduína je ocenění zaměřené na inovativní projekty ve vzdělávání obecně, nemusí jít pouze o věci spojené se školou. Cenu vyhlašuje každý rok EDUin a letos šlo o třetí ročník. Partnerem ceny je Nadace Depositum Bonum.

EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s. byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů.

Kontakty

  • Bob Kartouš, tiskový mluvčí EDUin, bob.kartous@eduin.cz, mobil: 607 727 370
  • Miroslav Hřebecký, koordinátor ceny Eduína, miroslav.hrebecky@eduin.cz , mobil: 777 230 849

Více o ceně na webu eduina.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.