SONS Olomouc pořádá adventní koncert Světlo ve tmě

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Oblastní odbočka SONS Olomouc pořádá první adventní koncert Světlo ve tmě, na kterém vystoupí zrakově postižení umělci – varhaník Jan Gottwald a pěvecké hudební trio Makabara.  Koncert se koná ve středu 9. prosince 2015 v Husově sboru v Olomouci od 18 hodin.

O interpretech

MAKABARA trio – MArie Vostatková, KAteřina Uličná a BArboRA Janová

Název tria vznikl jako složenina prvních slabik křestních jmen jeho zpěvaček.
Vokální trio MAKABARA vzniklo v roce 2004 na konzervatoři Jana Deyla, kterou
všechny tři členky absolvovaly. Jejich odrazovým můstkem bylo vítězství v mezinárodní soutěži mladých hudebníků (Young Soloist Awards) v USA v roce 2007. Na tento úspěch navazovalo několik koncertů po Spojených státech (Washington, Houston, Baltimore atd.). Samozřejmě trio vystupuje na různých místech České republiky, taktéž v České televizi. V repertoáru pěveckého tria se objevují písně skladatelů 20. století, hebrejské písně, písně lidového charakteru, spirituály a v neposlední řadě i písně populární.
Více informací najdete na webu makabara.cz

Jan Gottwald

Vynikající hráč na varhany, ale také sbormistr, dirigenta pedagog. Koncertuje po celé střední Evropě. Při svých vystoupeních preferuje interpretaci české hudby. Hudbě se díky domácímu uměleckému prostředí věnuje od dětství. Na konzervatoři v Brně a Ostravě studoval varhany, klavír, cembalo, dirigování, řízení sboru a zpěv, dále pokračoval na MU v Brně a UP v Olomouci ve studiu hudební vědy-muzikologie. Účastnil se řady mistrovských varhanních kurzů. Od roku 1995 aktivně působí v Olomouci jako koncertní a chrámový sbormistr a dirigent, hudební skladatel, aranžér a organizátor.
Více na informací najdete na na webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *