Brněnská Ratolest slaví 20 let

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nezisková organizace Ratolest Brno slaví letos na podzim 20 let fungování. Organizace poskytuje sociální a preventivní služby dětem, mladým lidem a rodinám, které jsou sociálně vyloučeny, či sociálním vyloučením ohroženy. Oslava narozenin bude probíhat 27. října od 16 hodin bude v novém sociálním podniku Bajkazyl Brno na ulici Dornych. Oslava je přístupná i široké veřejnosti, která se může zúčastnit zajímavých workshopů či přednášky odborných sociálních pracovníků z přímé práce z partnerských organizací.

Z historie

Ratolest Brno před 20 lety začínala na principech dobrovolnictví, postupem času se profesionalizovala a v současné době sdružuje ve všech svých programech 27 odborníků, sociálních pracovníků, speciálních pedagogů a psychologů, kteří zajišťují provoz 3 sociálních služeb:

  • Nízkoprahového klubu Pavlač a Likusák
  • Sociálně aktivizačního programu, preventivních programů,dobrovolnického centra, projektu Galerie Ratolest
  • sociálního podniku Bajkazyl Brno

Podrobný program a další informace najdete na webu organizace nebo sociální síti Facebooku.

Program oslavy

Ke svým 20 letům fungování v Brně si nezisková organizace Ratolest Brno nadělila nový sociální podnik Bajkazyl Brno. V něm se bude konat oslava jejich 20. narozenin i s následnou after party a koncertem pro veřejnost. Pod pokličku činnosti neziskové organizace Ratolest Brno tak bude mít veřejnost možnost nahlédnout svou účastí na workshopech, přednášce či díky rozhovorům s profesionály z řad Ratolesti.

Po hlavním programu, kde se budou prezentovat služby Ratolesti Brno (Nízkoprahový klub Likusák, Nízkoprahový klub Pavlač, Sociálně aktivizační program pro rodiny s dětmi, Preventivní program, Dobrovolnické centrum, Galerie Ratolest), bude následovat after party spojená s veřejným koncertem.

„Ukázat veřejnosti, co je náplní naší práce, vnímáme jako velmi přínosné a to zejména z toho důvodu, že běžně do činnosti sociálních služeb nemají možnost nahlédnout. S našimi službami se tak můžete podívat do terénu ve vyloučených lokalitách, nahlédnout do technik práce preventivních programů, zúčastnit se přednášky s několika odborníky partnerských organizacích na téma specifika terénní práce, nahlédnout do nového nástroje práce s rodinou – případových konferencí či si pohovořit přímo s kolegy z praxe. Studenti z oboru sociální práce a příbuzných oborů mohou v tento den získat mnoho informací pro své budoucí profilování v oblasti sociální práce,“ říká Mgr. Alena Přikrylová, ředitelka organizace Ratolest Brno.

Kontakt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.