Bylo spuštěno hlasování v anketě EDUína 2015

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Společnost EDUin otevřela nominace na Cenu za inovace ve vzdělávání EDUína, anketa tak vstoupila do svého třetího ročníku. Nominovat může jakýkoliv občan či organizace. V uplynulých dvou ročnících EDUíny bylo nominováno více než 140 projektů, které si kladou za cíl zlepšit české školství.

Minulé ročníky

V minulých ročnících byl mezi oceněnými prof. Hejný a jeho inovativní výuka matematiky či Jana Nováčková za celoživotní snahu zlepšovat prostředí a vztahy ve školách. Třetí ročník by měl na tuto sklizeň minimálně navázat. Novinkou je partnerství Nadace depositum Bonum České spořitelny.

Letošní ročník

V rámci EDUíny budou vyhlášeny a oceněny tři kategorie:

  • Cena odborné poroty,
  • Cena veřejnosti, jejímž partnerem je Nadace Depositum Bonum
  • Cena Aula slávy za dlouhodobý přínos vzdělávání udělovaná organizátorem, společností EDUin.

Nominovat lze jednotlivce, školy i jiné organizace. Rozhoduje originalita, funkčnost, užitečnost a přenositelnost daného projektu či inovace. Přihlášeny mohou být i projekty, které byly nominovány v minulých ročnících a nebyly oceněny.

Průběh hlasování

Výběr proběhne ve dvou kolech. Odborná porota vybere devět nejzajímavějších projektů a také rozhodne, který z nich získá Cenu odborné poroty. Veřejnost bude mít možnost vybírat z těchto počinů mezi 26. 11. – 6. 12. 2015. Hlasování veřejnosti proběhne online. Pořádající organizace EDUin uvede dalšího českého vzdělavatele do Auly slávy. Slavnostní vyhlášení proběhne 8. 12. 2015 v reprezentativních prostorách České spořitelny v Rytířské ulici.

Nominace se přijímají do 1. 11. 2015 do 24:00 hodin prostřednictvím  elektronického formuláře.

EDUin

EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s., byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více informací se dozvíte na webu eduin.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.