Letní program Social Impact Award zná své vítěze

Sdílet
Čas čtení: 3 minuty

Slavnostním večerem v historické budově České spořitelny v pražské Rytířské ulici se ve středu 16. září 2015 završil letní akcelerační program, kterého se účastnili vítězové soutěže Social Impact Award. Jednotlivé týmy představily, kam se během léta posunuly a jaký pokrok ve svých projektech zaznamenaly. Organizátorem soutěže byl Impact Hub Praha.

Výherci

Ocenění 1 500 eur a tříměsíční členství v síti Impact Hub si odnesly:

  • Kamila Petrovská s projektem Třetí rodič, který podporuje nevlastní rodiče a pomáhá jim v řešení jejich problémů
  • sdružení Czechitas, které chce do oblasti IT dostat více žen, pořádá pro ně vzdělávací workshopy a buduje komunitu „holek“ se zájmem o tuto oblast
Kamila Petrovská: Třetí rodič a sdružení Czechitas
Kamila Petrovská: Třetí rodič a sdružení Czechitas

Absolutní vítěze vybíraly dvě poroty z 6 týmů – Třetí rodič, Dárcovský zip, Sharygator, Grand Garden, Japu, Czechitas.

1. porota – porotci z řad partnerů soutěže – Jiří Maňas z České spořitelny, Josef Žádník z PwC ČR a Barbora Umancová z Weber Shandwick, kteří hlasovali o tom, do kterého projektu by investovali a který je z jejich pohledu schopný obstát na trhu a je finančně udržitelný. Podle těchto kritérií zvolili sdružení Czechitas.

2. porota – organizační tým Social Impact Award, který sledoval aktivitu projektů a jejich vývoj v průběhu letního programu. „Dívali jsme se především na to, jestli účastníci splnili cíle, které si stanovili na začátku letního akceleračního programu. Hodnotili jsme jejich celkovou práci a přihlíželi ke komentářům jednotlivých mentorů. Největší pokrok podle nás proběhl u Třetího rodiče Kamily Petrovské, která se od záměru posunula ke konkrétní realizaci,“ říká za organizátory Roman Bojko z Impact Hubu.

Letní akcelerační program

Letní akcelerační program se skládal:

  • z pravidelných workshopů, na kterých se mladí lidé se svými společensky prospěšnými nápady učili experimentovat a hledat pro své projekty nejlepší podobu. Cílem bylo odhalit případná rizika a nedostatky dřív, než do svých projektů vloží spoustu času, energie a peněz. Lektor Jan Veselý je proto během celého léta prováděl metodou „Lean Startup“. Zároveň jim na každém setkání předávali své znalosti odborníci z oblastí, které jsou pro úspěšný rozjezd startupů nezbytné: týmová spolupráce, sales a marketing, finanční a prezentační dovednosti.
  • Důležitou součástí akceleračního programu byl mentoring, který poskytla poradenská společnost PwC ČR. Každý tým se na začátku léta dal dohromady s jedním mentorem nebo mentorkou, kteří pak pomáhali se směřováním projektu. Navíc daňoví a právní odborníci z PwC ČR radili týmům v odborných otázkách. 

Závěrem letního akceleračního programu skončila česká fáze čtvrtého ročníku Social Impact Award, která podporuje mladé lidi s nápady, jak řešit společenské a environmentální problémy podnikatelskou cestou.

Další ročník Social Impact Award odstartuje na jaře 2016, kdy budou probíhat workshopy ke společensky odpovědnému podnikání na některých vysokých školách v České republice.

O Social Impact Award

Social Impact Award se v ČR koná již čtvrtým rokem, hlavním národním partnerem je Česká spořitelna. Soutěž vznikla v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a ČR koná v dalších osmi evropských zemích.

Iniciátorem soutěže na regionální úrovni je Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni, regionálním partnerem je Nadace ERSTE. Národními partnery jsou Nadační fond rodiny Orlických, Nadace Vodafone ČR a Copy General. Podporu vítězům a mentoring poskytují společnosti Impact Hub, PwC ČR, DOBRO. Zoot, Asociace společenské odpovědnosti a CVCA.

Více informací na socialimpactaward.cz nebo na Facebooku.

Kontakt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.