Pozvánka na výstavu obrazů Sally Booth

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

V rámci 21. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě se bude v Galerii Šantovka v Olomouci konat výstava obrazů slabozraké britské malířky Sally Booth. Výstavu můžete navštívit od 3. do 31. srpna 2015.

Pozvánka na výstavu obrazů

SONS Olomouc pořádá výstavu obrazů slabozraké britské malířky

SALLY BOOTH

Galerie Šantovka, Olomouc, 3. – 31. srpen 2015, vstup volný.

Na realizaci výstavy finančně přispěl Olomoucký kraj a záštitu převzal senátor PhDr. Milan Pešák, člen Parlamentu ČR.

Dny umění nevidomých na Moravě

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR pořádá Dny umění nevidomých na Moravě – festival zrakově postižených umělců a souborů, jejichž jsou nevidomí a slabozrací rozhodujícími činiteli. Koná se každoročně již od roku 1995 v období jara a léta ve vybraných městech především střední a východní Moravy.

Cílem festivalu je představit nejširší veřejnosti nadané zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomý člověk má pouze ztížené zrakové možnosti, ale jinak je zcela schopen být nedílnou součástí společnosti.

O životě malířky

Sally Booth je zrakově postižená umělkyně, která žije a pracuje v Londýně. Sama o sobě říká, že zrakové postižení se stalo významným faktorem v její umělecké a profesní kariéře. Jejím zájmem je ve své práci vyjádřit radosti každodenního života. Její dílo zahrnuje různé výtvarné formy. Soudobý styl je zastoupen např. cestovními skicáky či kresbami na papírové ruličky nebo svitky, tvoří však i tradiční zátiší. Stále více pracuje také s fotografií, grafikou a filmem. Sally Booth pravidelně vystavuje svá umělecká díla po celé Velké Británii a i v zahraničí, např. v Japonsku, Jižní Koreji, Singapuru, USA a Belgii. Spolupracuje s řadou galerií a uměleckých organizací, jako je např. Milton Keynes Gallery, Whitechapel art gallery, Chisenhale gallery, Tate Modern a ACAVA.

Sally Booth

Kromě umělecké činnosti se věnuje výuce kresby a malby a mentoringu v oblasti odborného poradenství pro začínající výtvarné umělce se zdravotním postižením. Studovala na Wimbledon College of Art a získala zde titul Magistra výtvarného umění (obor kresba).

Více informací o výstavě a o pořádající organizaci najdete na webu SONS Olomouc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.