Aplikace Lepší místo začala využívat cloud od Microsoftu

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Služba a aplikace Lepší místo, díky které můžete vylepšit své město nebo vesnici – zkrátka prostředí, ve kterém žijete a pracujete, navázala spolupráci se společností Microsoft. Výsledkem je projekt, který využívá cloudovou platformu Microsoft Azure a který nám všem umožňuje přímo „z ulice“ upozornit na zlepšení veřejného prostoru a svého okolí.

Spolupráce s Microsoftem

Microsoft podpořil unikátní projekt společensky odpovědné sociální sítě, která pomáhá zlepšit životní podmínky každého Čecha. Projekt využívá cloudovou platformu Microsoft Azure a komukoliv z ulice umožňuje upozornit na potřebu něco v jeho okolí zlepšit či změnit.

Aplikace Lepší místo vytváří most mezi občanem a úředníkem jeho obce.

Jak to funguje

Každý může vyfotit jakýkoli problém – rozbité osvětlení, nebezpečí pro děti, chybějící lavičku či vysypanou popelnici a odeslat. Systém automaticky fotku lokalizuje, spáruje s příslušnou radnicí či městskou částí a odešle kompetentnímu úředníkovi. Aplikace váš „tip“ eviduje, starosta či tajemník jsou průběžně upozorňováni o stavu plnění a mohou příslušenému úředníkovi stanovit termín a prioritu řešení. Občané vidí stav řešení požadavku, mohou vkládat komentáře či dotazy a pomáhat tak problém vyřešit.

„Cloud nám dává obrovskou flexibilitu. Podle počtu uživatelů a požadavků měníme potřebnou kapacitu a můžeme neomezeně růst. Síť může využívat kdokoli a odkudkoli přes telefon či web. Microsoft Azure je zárukou maximální bezpečnosti a spolehlivosti z hlediska fungování, přístupu k soukromí i ochrany dat,“ říká Petr Steklý, který síť založil a provozuje.

Když tip přesahuje kompetence či možnosti města nebo spadá do kompetence městem zřizované organizace, je prostřednictvím aplikace delegován. V případě, že cílem tipu je vytvořit něco nového, jsou o tom informováni i lokální podnikatelé a neziskové organizace či aktivní lidé s nabídkou podílet se na projektu finančně, realizačně či materiálně.

„Lepší místo je výjimečný projekt, který ukazuje, jak lze pomocí cloudu zlepšit svět kolem nás. Velmi nás potěšilo, že si autor této myšlenky vybral právě Microsfot Azure,“ uvedla Lenka Čábelová, manažerka společenské odpovědnosti, Microsoft ČR.

Projekt Lepší místo v číslech

Lepší místo má v současné době zaregistrovaných 97 měst a obcí. V průběhu let 2014 – 2015 začalo Lepší místo používat 3 krát více měst, než tomu bylo v roce 2013. Do současné doby bylo vloženo celkem 2776 podnětů od občanů, z nichž 1 094 se podařilo úspěšně vyřešit, v realizaci je 353 tipů a neřešitelných je 120, zbylý počet patří novým tipům. Ty může vložit kdokoliv na území celého Česka přes webové rozhraní nebo přímo z ulice prostřednictvím mobilní aplikace pro iPhone a Android.

Kontakt

  • Alena Kučerová: alena.kucerova@lepsimisto.cz, +420 602 693 739
  • Petr Steklý: petr.stekly@lepsimisto.cz, +420 608 123 013
  • webové stránky Lepší místo
  • mobilní aplikace pro Android
  • mobilní aplikace pro iPhone

O projektu Lepší místo si můžete přečíst i v rozhovoru v Deníku neziskovky.

Jeden myslel na “Aplikace Lepší místo začala využívat cloud od Microsoftu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.