Projekt MÁME VYBRÁNO zná své vítěze

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Institut pro památky a kulturu uspořádal již 4. ročník projektu MÁME VYBRÁNO, který se dlouhodobě věnuje tématům souvisejícím se získáváním prostředků na záchranu památek z různých zdrojů. Jeho součástí je soutěž veřejných sbírek. Slavnostní setkání a vyhlášení výsledků se uskutečnilo 2. června 2015 tradičně v refektáři pražského kláštera dominikánů po konferenci o financování památek.

Vyhlášení vítězů

  • Finančně nejúspěšnější sbírkou ukončenou v roce 2014 byla vyhlášena Obnova Bezručovy chaty na Lysé hoře, kterou pořádal moravskoslezský Klub českých turistů.
  • Za nejlepší prezentaci získal ocenění Spolek absolventů a přátel ČVUT, který usiluje o pořízení varhan do Betlémské kaple v rámci projektu Píšťaly pro ČVUT.
  • V kategorii Cena veřejnosti bojovalo o finanční příspěvek z částky 100 tisíc korun 127 sbírek. Celkem pro ně hlasovalo osm tisíc lidí, největší počet hlasů nasbírala Záchrana a revitalizace zámku Lipová u Šluknova.

Sbírkám umístěným na prvních deseti místech budou díky soutěži poskytnuty příspěvky, které navýší jejich sbírkový účet. První místo obdrží 30 tisíc korun, druhé 20 tisíc korun a třetí 15 tisíc korun, dalších sedm sbírek pak příspěvek po pěti tisíci korunách. Všichni ocenění získali také knihu od Národního památkového ústavu a hlavní výherci tří kategorií navíc dárkové balení sektu Bettina Lobkowicz. Zajímá vás, jak si vedly sbírky ve vašem kraji? Výsledky hlasování jsou k dispozici na stránkách MÁME VYBRÁNO.

Konference MÁME VYBRÁNO | Praha 2015
Konference MÁME VYBRÁNO | Praha 2015

Projekt MÁME VYBRÁNO se uskutečnil pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním památkovým ústavem.

Kontakt na pořadatele:

  • Institut pro památky a kulturu, o.p.s.
  • Ing. Aleš Kozák: ales.kozak@instituteu.cz, 732 533 033

Pomáháme šířit osvětu a příklady dobré praxe v péči o kulturní dědictví.

Institut pro památky a kulturu o.p.s.

Institut pro památky a kulturu, o.p.s., je nezisková organizace, která provozuje portál PROPAMÁTKY, pořádá konference, realizuje projekt o financování kulturního dědictví MÁME VYBRÁNO, nabízí poradenství při financování projektů v oblasti obnovy památek a představuje zajímavá místa v rámci putovní výstavy. Institut je sociální podnik a zaměstnává lidi, kteří se vzhledem ke své zdravotní situaci obtížněji uplatňují na trhu práce. Zachovává k nim individuální přístup a respektuje jejich potřeby.

O Institutu pro památky a kulturu o.p.s. si můžete přečíst v našem rozhovoru nebo na stránkách instituteu.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.