Kdo vyhrál Social Impact Award 2015?

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Ve čtvrtek 28. května 2015  byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact Award. Vítězné týmy si odnesly cenu 1500 eur, poukaz na odbornou podporu, poukaz na propagační služby a členství v Impact Hubu Praha. 

Vyhlášení vítězů Social Impact Award 2015

Letošními vítězi jsou:

  • Třetí rodič – podpora lidí v roli nevlastních rodičů
  • Dárcovský zip – aplikace na podporu neziskových organizací přes e-shopy
  • Sharygator – internetový portál pro sdílení vybavení
  • Grand Garden – zahradní terapie pro seniory
  • JAPU – zdravé občerstvení nejen do škol

Ve veřejném hlasování získal největší podporu projekt Czechitas. Autor projektu PrPom odešel s cenou DOBRO od společnosti Zoot.

Z 12 finalistů vybrala porota pět nejlepších projektů, kterými chtějí studentské týmy řešit sociální a environmentální problémy. Důležitými kritérii výběru byl společenský dopad, inovativnost a realistické plánování. I když soutěžící často ještě nemají zpracovaný detailní podnikatelský plán, důležité je, aby usilovali o ekonomickou udržitelnost.

Do soutěže se hlásí čím dál víc mimopražských studentů – mezi finalisty je to většina, což je skvělé. Je to do velké míry také díky našim novým pobočkám Impact Hubu v Ostravě a Brně, kde dokážeme lidem se společensky prospěšnými nápady poskytnout podporu a nabídnout účast třeba právě v této soutěži,“ říká Petr Vítek, iniciátor Social Impact Award v ČR a jeden z porotců.

O šestém oceněném týmu se rozhodovalo veřejným hlasování na internetu, kde soutěžní videa zaznamenala téměř 13 000 zhlédnutí. Nejvíce hlasů získal projekt Czechitas, který se věnuje vzdělávání a podpoře žen v oblasti informačních technologií.

Vítězové budou nyní pracovat na dalším rozvoji svých projektů pod vedením odborníků. Každý tým bude během léta doprovázet mentor z řad PwC a na pravidelných workshopech se budou učit odhalovat rizika svých projektů a testovat vhodná řešení.

O soutěži

Social Impact Award se v ČR koná již čtvrtým rokem, hlavním národním partnerem je Česká spořitelna. Soutěž vznikla v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a ČR koná v dalších osmi evropských zemích. Iniciátorem soutěže na regionální úrovni je Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni, regionálním partnerem je Nadace ERSTE. Národními partnery jsou Nadační fond rodiny Orlických, Nadace Vodafone ČR a Copy General. Podporu vítězům a mentoring poskytují společnosti Impact Hub, PwC, DOBRO, Zoot, Asociace společenské odpovědnosti a CVCA.

Organizátor soutěže: Impact Hub – coworkingový prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání.

Společné foto vítězů
Společné foto vítězů

Více informací na socialimpactaward.cz nebo na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.