Zveme vás na otevření příměstských tras kolem Olomouce Do přírody ve městě a na benefici Pusť kačku!

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Příští víkend se uskuteční dvě zajímavé akce, na které vás chceme upozornit. Tou první je otvírání procházkových příměstských tras kolem Olomouce s názvem Do přírody ve městě, které proběhne v sobotu 6. června 2015 a tou druhou jsou benefiční závody Pusť kačku!, které se konají v neděli 7. června 2015 v Českém Vrbném u Českých Budějovic.

Do přírody ve městě

U příležitosti Světového dne životního prostředí bude slavnostně otevřena jedna z příměstských vycházkových tras projektu Do přírody ve městě, kterou vytvořila nezisková organizace Malá  liška – Klub Přátel přírody. Zahájení je v 9:30 na konečné stanici busu č. 11 „Lošov“, zváni jsou zástupci statutárního města Olomouce, dalších podporovatelů projektu, cílových skupin projektu a široká olomoucká veřejnost. Po stručném seznámení s projektem a jeho výsledky proběhne modelová vycházka Lošovem.

Sobota 6. června 2015 v 9, 30 hodin.
Trasy si můžete stáhnout na webu prirodavemeste.cz
Cílová skupina: rodiny s dětmi, senioři, studenti nebo návštěvníci města Olomouce, kteří chtějí poznat Olomouc z trochu jiné stránky, příjemně strávit svůj volný čas a něco se dozvědět.
Trasy: měří jen několik kilometrů a ujde je doslova každý, začínají a končí na konečných stanicích MHD. Jsou tedy jednoduše přístupné levné, rychle a bezpečné. Nejsou vyznačeny v terénu, zájemci si mohou stáhnout jejich popis na webu prirodavemeste.cz.
Do přírody ve městě
Budeme rádi, pokud potvrdíte svou účast na e-mailu fox@malaliska.cz.

Pusť kačku! – benefiční závody gumových kaček

Závody PUSŤ KAČKU!  jsou beneficí pro neziskovky I MY, o.p.s. (malá neziskovka 6 lidí a pomáhá rodinám dětí s postižením v jižních Čechách) a APLA JC (malá neziskovka 6 lidí a pomáhá rodinám osob s autismem v jižních Čechách) na zajištění terénních služeb. V závodě soutěží gumové kačky na „divoké vodě“ o to, malé či velké, které nejdřív doplují do určeného cíle. Startovní číslo gumové kačky si můžete zakoupit na místě nebo online na pustkacku.cz.

  • Realizace závodu: organizátoři neziskovky: I MY, o.p.s. a APLA JC, finančně přispělo Statutární město České Budějovice, záštitu převzal primátor Ing. Jiří Svoboda; generální partner Nadace Petry a Petra Petrlíkových a SIKO KOUPELNY, a.s.
  • Místo konání: Vodácký areál Lídy Polesné v Českém Vrbném u Č. Budějovic
  • Čas: neděle 7. června 2015 od 14 hodin doprovodný program, start kaček od 15 hodin
  • Vstupné: zdarma
  • Startovní číslo kačky: za 50  Kč online na pustkacku.cz do 3. června 20 hod. anebo na místě před závodem
  • Doprovodný program: divadlo Táta a máma Otesánek, 5 interaktivních her Divadla Studna, kreativní dílny, hřiště, restaurace

kačky na vodě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.