Nadační fond GSK vyhlásil grantové řízení pro rok 2015

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Nadační fond společnosti GSK (NF GSK) vyhlašuje grantové řízení 2015 pro neziskové organizace působící v České republice. V jeho rámci je možné zažádat o finanční příspěvky na projekty, které se zaměřují na pomoc seniorům a nemocným. Uzávěrka přihlášek je 26. června 2015.

O grantu

Nadační fond GSK každoročně vypisuje výběrové řízení pro neziskové organizace působící v České republice. V jeho rámci mohou neziskové organizace zažádat o finanční příspěvky na:

  • projekty zaměřené na pomoc seniorům
  • projekty zaměřené na podporu nemocných lidí

V roce 2015 budou rozděleny granty v celkové výši 1 milionu korun. Systém grantového řízení je dvoukolový.

Uzávěrka prvního kola žádostí je 26. června 2015.

Do druhého kola bude vybráno 8 projektů, které budou zástupci organizací osobně prezentovat grantové komisi v předem stanoveném termínu v 1. polovině srpna 2015. Grantová komise vybere 5 projektů, které získají grant Nadačního fondu GSK.

Od roku 2009 Nadační fond GSK pomohl klientům desítek neziskových organizací v České republice. Na společensky potřebné projekty dosud věnoval 9,5 milionu korun.

„V roce 2014 nás zaujaly projekty pro handicapované a nemocné, u nichž jejich postižení ani není na první pohled vidět. Mladí neslyšící, epileptici i nevidomí lidé se chtějí zapojit do společnosti a pracovat. V jejich okolí se ale setkávají s mnoha předsudky a právě jejich překonávání jsme se rozhodli podpořit,“ uvedla PharmDr. Monika Horníková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu GSK a generální ředitelka společnosti GSK.

Podmínky a další informace naleznete na stránkách Nadačního fondu GSK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.