Pozvánka na kytarový recitál ve tmě

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých oblastní odbočka Olomouc pořádá v rámci 21. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě Kytarový recitál zrakově postižených umělců Od renesance po současnost. Přijďte a zažijete nečekané – část koncertu proběhne v úplné tmě. Koncert se koná 2. června 2015 v budově Moravské filharmonie v Olomouci.

Účinkující

  • Jiří Jelínek – zcela nevidomý hudebník, vystudoval Deylovu konzervatoř v Praze, kterou absolvoval v roce 1976, obory varhany a kytara. Působil po celý profesní život jako učitel hudby v Podkrkonoší. Kromě varhan a koncertní kytary ovládá mistrně také hru na různé druhy louten včetně theorby. Často koncertně vystupuje se svým někdejším žákem Filipem Moravcem.
  • Filip Moravec – MgA. Filip Moravec (slabozraký) – pochází z Jilemnice. Hru na kytaru studoval nejprve na ZUŠ v Jilemnici pod skvělým vedením pana učitele Jiřího Jelínka. Dále pak na Konzervatoři Jana Deyla v Praze obory kytara a varhany. Studium zakončil v roce 2009. Poté absolvoval Hudební fakultu AMU v Praze, kde navštěvoval kytarovou třídu prof. Milana Zelenky.

Oba vystudovali Konzervatoř Jana Deyla v Praze a setkali se v Podkrkonoší jako žák a učitel. Oba hudebníci absolvovali mezinárodní kurzy hry na uměleckou kytaru v Mikulově.

Informace ke koncertu

  • Místo konání: Mozartův sál v budově Moravské filharmonie
  • Čas: úterý 2. června 2015 od 18:00

Již jste někdy zažili část koncertu v úplné tmě? Přijďte si to vyzkoušet!

  • Vstupné: jednotné vstupné – 50 Kč
  • Vstupenky: na místě před koncertem, nebo po domluvě na tel: 583 034 529, 608 321 399
  • Realizace koncertu: finančně přispěl Olomoucký kraj, záštitu převzal senátor PhDr. Milan Pešák – člen Parlamentu ČR

Dny nevidomých na Moravě

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR pořádá každoročně Dny umění nevidomých na Moravě – festival zrakově postižených umělců a souborů, jejichž jsou nevidomí a slabozrací rozhodujícími činiteli. Koná se již od roku 1995 v období jara a léta ve vybraných městech především střední a východní Moravy. Cílem festivalu je představit nejširší veřejnosti nadané zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomý člověk má pouze ztížené zrakové možnosti, ale jinak je zcela schopen být nedílnou součástí společnosti.o

Více informací o koncertě a o organizaci SONS najdete na webových stránkách SONS Olomouc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.