Pozvánka: Dny nevidomých na Moravě a Open House Praha

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

V měsíci květnu vás chceme pozvat na dvě velmi zajímavé kulturní akce. Tou první jsou Dny nevidomých na Moravě, které se konají v Olomouci téměř po celý květen a které provází doprovodný program – koncerty, workshopy, vernisáže a druhou akcí je Open House Praha – Otevíráme město (16. a 17. května 2015), kdy budou zpřístupněny běžně nepřístupné pražské budovy veřejnosti.

1. Dny umění nevidomých na Moravě 4. – 28. května 2015

21. ročník festivalu zrakově postižených umělců a souborů pořádá Knihovna města Olomouce a Oblastní odbočka SONS Olomouc. (Níže zmíněná výstava je její součástí.) Koná se každoročně již od roku 1995 v období jara a léta ve vybraných městech především střední a východní Moravy. Můžete se těšit na vernisáže obrazů, fotografií, hudební vystoupení, workshopy a koncerty nevidomých umělců.

Na následujích stránkách najdete více informací o Dnech umění nevidomých na Moravě.

2. Výstava obrazů Jonathana Huxleyho

Knihovna města Olomouce a Oblastní odbočka SONS Olomouc vás také srdečně zvou na výstavu obrazů zrakově postiženého malíře Jonathana Huxleyho z Velké Británie.

Vernisáž výstavy – 5. května 2015 v 17 hodin.

Výstava se koná v prostorách pobočky Knihovny města Olomouce na Brněnské ulici od 5. května do 30. června 2015.

Jonathan Huxley – Dny umění nevidomých na Moravě

Kdo je Jonathan Huxley

Narodil se v roce 1965 a žije v Londýně. Jonathan Huxley je slabozraký britský malíř s mnoha mezinárodními úspěchy. Kvůli vadě zraku v jejichž důsledku je velmi citlivý na světlo, nejčastěji tvoří v zatemněném ateliéru pomocí ultrafialového záření a fluorescenční (světélkující) barvy. Při své práci občas využívá vidícího asistenta. Pro jeho zrak je denní světlo tak ostré, že je pro něj složité vyjít ze svého domu na ulici.

3. Open House Praha 16. – 17. května 2015

Světoznámý festival architektury Open House, který probíhá již v 32 městech Evropy, Ameriky a Austrálie, přichází letos i do České republiky. O víkendu 16. a 17. května 2015 (10 – 18 hodin) budou mít lidé v Praze možnost zdarma navštívit více než tři desítky architektonicky významných budov a prohlédnout si zevnitř stavby, kolem nichž denně chodí po ulici. Z Londýna do Prahy přijede také zakladatelka festivalu Victoria Thornton. Záštitu nad Open House Praha převzala architektka Eva Jiřičná, která stála u počátků londýnského festivalu v roce 1992 a byla jeho součástí více než 20 let.

Open House Praha
Open House Praha

Více informací najdete na webu Open House Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.