HateFree Zone – síť zón bez násilí a nenávisti

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Občanská iniciativa HateFree Culture, která usiluje o život bez násilí a nenávisti,  spustila v polovině února 2015 projekt HateFree Zone – síť zón bez násilí a nenávisti. Vznikají po celé republice a k dnešnímu datu se do projektu přihlásilo více jak 55 míst.

O kampani

Možná se to bude zdát jako samozřejmost, ale není tomu tak. I dnes jsou v České republice lidé, kteří se něčím „odlišují“ stávají terčem fyzických či verbálních útoků. Proto vznikl v rámci kampaně proti rasismus a násilí z nenávisti také koncept HateFree Zone, což jsou místa, která veřejně deklarují, že právě v jejich prostorech je u nich vítán každý, a to bez ohledu na náboženskou příslušnost, etnicitu či sexuální orientaci.

HFZone1Koncept byl spuštěn v polovině února letošního roku a v současné chvíli se přihlásilo více jak 55 HateFree Zone. Téměř každý den přibývají nové a nové registrace.

Medailonky HateFree Zone

Díky tomuto zájmu se nabízí příležitost natočit až 40 videí z vybraných „zón“. Ty nejen představí v krátkém půlminutovém medailonku svoji Zone, ale také vyzvou další 3 subjekty, aby se do kampaně zapojily. Výběr z jednotlivých „zón“ je opravdu pestrý, např. mezi nimi najdete:

  • odsvěcenou barokní kapli sv. Anny v Nečtinách, kterou jedno místní sdružení přetvořilo na místo potkávání pro umělce a veřejnost,
  • sympatický podnik Kulturního klubu v Napajedlech,
  • Centrum pro současné umění DOX v Praze.

Velikostí, umístěním či funkčností nejsou HateFree Zone nijak omezeny.

HateFree Fest

Přibývají také žádosti o zapojení v rámci festivalů, proto HateFree Culture zavedl označení HateFree Fest. Bude to fungovat na stejném „deklarativním“ principu, jako jsou HateFree Zone. V současné chvíli je přihlášeno více jak 10 festivalů a každým dnem jejich počet také stoupá.
HFZone2a
Aktuální počet a přehled o HateFree Zone je možné sledovat na stránkách hatefree.cz, kde bude také brzy spuštěn systém s přehledem jednotlivých událostí ve všech HFZ, aby měli její uživatelé přehled o tom, kde se co zajímavého děje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.