2. ročník akce Ukliďme Česko byl úspěšný

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

O uplynulém víkendu proběhla hlavní část dobrovolnické akce Ukliďme Česko 2015. Druhého ročníku této úklidové akce se zúčastnilo přes 30 000 dobrovolníků, kteří sesbírali 800 tun odpadů. Díky příznivému počasí překonal zájem veřejnosti o pořádek a čistotu v našich městech a přírodě i očekávání pořadatelů akce ze spolku Ekosmák.

„Po loňských zkušenostech jsme letos očekávali zhruba pětistovku organizátorů místních akcí a na tento počet jsme měli připravenou i materiální podporu. To, že celkový počet úklidů byl téměř dvojnásobný, nás příjemně překvapilo. A ještě více si ceníme nárůstu počtu účastníků jednotlivých akcí. Zatímco při loňském ročníku byl průměrný počet účastníků kolem 20, letos překročil 35 dobrovolníků. Svědčí to o skvělé práci místních organizátorů, kteří přípravě úklidů věnovali svůj čas a energii a kteří jsou základním stavebním kamenem celé akce,“ sdělil nám jeden z pořadatelů Radek Janoušek.

Součástí letošního ročníku byl i sběr vysloužilého elektra do červených kontejnerů. Reporty z jednotlivých úklidů z řady míst, včetně fotografií úklidových týmů, jsou k dispozici na interaktivní mapě úklidů. 

Fotosoutěž

Samotná akce Ukliďme Česko ale ještě nekončí. Do konce měsíce dubna proběhne zhruba 100 úklidů, které se z různých důvodů nemohly uskutečnit dříve, a na začátku května odstartuje fotosoutěž snímků pořízených během úklidových akcí.  Soutěžit se bude celkem ve čtyřech kategoriích. Do hlasování o vítězi každé z nich se mohou zájemci zapojit na facebookovém profilu akce, kde se každý květnový týden rozhodne o jednom výherci.

cerna_skladka_05_v1z9nc
Černá skládka

Zmapuj to

Nemohli jste se zúčastnit letošních úklidů? Nevadí! Pro všechny, kterým není lhostejný stav prostředí, v němž žijeme, je tu mobilní aplikace Zmapuj to. Díky ní mohou občané hlásit výskyt nejen černých skládek, ale i řady dalších nešvarů a problémů ve svém okolí. Jejich hlášení jsou automaticky předávána příslušným obecním úřadům a mohou také posloužit jako náměty k úklidům pro příští ročník úklidové akce Ukliďme Česko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.