Uklízejme Česko 2015 již tuto sobotu!

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Druhý ročník úklidové akce Ukliďme Česko vypukne za pár dní – v sobotu 18. dubna 2015 a mapa naplánovaných dobrovolnických úklidů přírody a obcí je již hustě zaplněná. Uklízet se bude na minimálně 750 místech po všech koutech České republiky.

Kdo se zapojí?

Neziskové organizace a zájmové spolky úzce spjaté s přírodou a životním prostředím, lidé, kteří  se chtějí aktivně podílet na řešení problému černých skládek a nepořádku v českých obcích a přírodě.

Pro letošní ročník figuruje mezi 750 zaregistrovanými organizátory úklidů i 140 škol, 275 obecních úřadů, nebo 25 firem. V oblasti zapojení firem máme do budoucna ještě co dohánět, ale velmi si vážíme příkladu, který svou účastí na akci dávají zaměstnanci firem jako E.ON či ŠKODA AUTO,” sdělil nám Radek Janoušek, jeden z organizátorů akce.

Doprovodný program

V mnoha případech si organizátoři úklidových akcí pro dobrovolníky připravili i další program:

  • například v Čejkovicích se úklid pořádaný v rámci Dne Země propojí s kuličkiádou, land artem a divadlem,
  • velemínský úklid zase zpestří doprovodný program, v němž své umění ukáží třeba sokolníci.
  • v Brně je nachystána večerní afterparty v klubu Bastila, kde zahraje DJ Foltýn

Úklid kolem cyklostezek a břehů řek

V letošním roce je také evidován velký počet cyklo-úklidů, kdy účastníci zvelebí okolí cyklostezek.  Bude se uklízet  i z lodí, například v Karlových Varech, se chystá úklid řeky Ohře a jejích břehů. Je třeba zmínit, že tyto aktivity jsou plně v režii dobrovolných organizátorů místních úklidů, kteří mají zásadní podíl na uskutečnění celé akce.

Mapa úklidů

Mapu připravovaných úklidů naleznete na stránkách Ukliďme Česko. Vyberte si ten svůj a přidejte se např. k ministrovi životního prostředí Richardovi Brabcovi, senátorce Ivaně Cabrnochové, předsedkyni Strany zelených Janě Drápalové a řadě primátorů a starostů, kteří se úklidů aktivně zúčastní. A možná přijde i Viktor Čistič…

Pomozte jim zúročit úsilí, které do příprav  úklidů vložili, a přidejte se také!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.