Pozvánka na konferenci o vzdělávání dětí

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

European Parents Association, společnost EDUin a Fórum rodičů pořádají v Praze ve dnech 24. a 25. dubna 2015 mezinárodní konferenci s názvem Podpora rodičů ve vzdělávávání svých dětí. Akce se bude konat v Parkhotelu Praha a účast je nutné si zarezervovat.

European Parents Association (EPA)

European Parents Association (EPA) je evropskou asociací rodičů, která v Evropě tlumočí hlas rodičů již 30 let. Tato střešní asociace národních rodičovských asociací má téměř 50 členů ve 30 zemích, pokrývajících celou Evropskou unii – mimo Řecko a Českou republiku. Prostřednictvím svých členských organizací oslovuje EPA více než 150 miliónů rodičů po celé Evropě. Upozorňuje na práva a povinnosti rodičů, hlavních vzdělavatelů svých dětí, se speciálním zaměřením na zapojení rodičů do všech aspektů vzdělávání dětí.

Konference v Praze

EPA se rozhodla uspořádat svou první konferenci a valnou hromadu v Praze v letošním roce, kdy slaví 30. výročí svého založení. Čeští rodiče se totiž doposud v EPA neangažovali a toto je tedy první příležitost pro evropské a české rodiče k setkání a výměně zkušeností a pohledů. Česká asociace rodičů Fórum rodičů, která již podala žádost o členství v evropské asociaci, představí na konferenci možnosti zapojení pro české rodiče.
Konference se bude konat v angličtině. Simultánní překlad do češtiny je v jednání. Poplatek za účast na konferenci je v obou dnech 800,- Kč (zahrnuje i malé pohoštění o přestávkách) a je nutné ho zaplatit předem.


Z programu

Téma: Podpora rodičů ve vzdělávání svých dětí
Hlavní příspěvky, workshopy: propagování různých způsobů, jak ve vzdělávání angažovat a vzdělávat jednotlivé rodiče.
Kdo vystoupí: zástupci českých iniciativ a rodičů, budou sdílet své zkušenosti a metody práce, které společně zhodnotí se zástupci ostatních evropských zemí.
Podrobné informace o programu najdete na stránkách Fóra rodičů.


Rezervace míst je možná do 26. března 2015.

Fórum rodičů

Fórum rodičů je organizace rodičů, kteří se zajímají o vzdělávání a kvalitu života svých dětí. Je zapsaným spolkem, který nabízí členství všem rodičům, kteří sdílejí hodnoty spolku. Nabízí asociované členství i organizacím rodičům, zejména organizacím při školách. Každý může být příznivcem Fóra rodičů a vyjádřit tak podporu spolku. Fórum rodičů je národní asociací a je členem Evropské asociace rodičů.Více informací najdete na stránkách Fóra rodičů.

Kontakt

  • V případě jakýchkoliv dotazů kontaktuje prosím v angličtině paní Brigitte Haider na e-mail GA@euparents.eu nebo volejte na +43-664 562 4043.
  • Kontaktní osoba Fóra Rodičů pro dojednání účasti je Hana Chalušová, forumrodicu@gmail.com, 774 414 213

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.