Otestujte si svou paměť!

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Česká alzheimerovská společnost o.p.s. (ČALS) ve spolupráci s Českým rozhlasem pořádá ve dnech 23. až 25. března 2015 akci zaměřenou na měření paměti. V těchto dnech si mohou všichni zájemci nechat vyšetřit v budově Českého rozhlasu paměť. ČALS pořádá tuto akci při příležitosti Dnů paměti, aby upozornila na problematiku života lidí s demencí.

Dny paměti

Demence podle posledních odhadů postihuje v Česku více než 140 tisíc lidí. Léčena je přitom méně než čtvrtina pacientů. Proto neváhejte a nechte si otestovat svou paměť. Testování paměti se bude konat v celé České republice. Do budovy Českého rozhlasu bude možné na vyšetření přijít ve dnech 23. až 25. března v době od 10.00 do 18.00 hodin. Objednávky budou přijímány na telefonním čísle 283 880 346, a to každý všední den od 8.00 do 19.00 hodin (o víkendu od 11.00 do 19.00 hodin). Po telefonické domluvě termínu se zájemci dostaví na recepci Českého rozhlasu Vinohradská 12, kde obdrží další instrukce.

Pokud by zájemci o vyšetření paměti neměli možnost dostavit se do budovy Českého rozhlasu, je možné se objednat na jiný termín v jiném místě.

Vyšetření nabízejí také kontaktní místa v ostatních českých městech.

Jejich přehled je k dispozici na internetových stránkách na webu ČSAL.

„Problémy s pamětí mohou ukazovat na počínající Alzheimerovu chorobu. To, jestli je nutná návštěva lékaře, může pomoci odhalit vyšetření pomocí ACE-R, které nabízíme v rámci projektu Dny paměti. Alzheimerova choroba je nejčastější příčinou demence, která postupně vede k závislosti nemocného na každodenní pomoci jiného člověka,“ řekla Martina Mátlová, ředitelka České alzheimerovské společnosti, o.p.s.

Testování

Testování obvykle trvá do 30 minut a provádí se pomocí Adenbrookského kognitivního testu (ACE-R). U každého jedince se hodnotí několik oblastí – pozornost a orientace, paměť, slovní produkce, jazyk a zrakově-prostorové schopnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.