Zapojte se do akce Ukliďme Česko

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

V letošním roce se již podruhé uskuteční dobrovolnická úklidová akce s názvem Ukliďme Česko. Jejím cílem je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek a zároveň upozornit na dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek. Den úklidu byl stanoven na 18. dubna 2015.

První ročník akce Ukliďme Česko

Loňský první ročník této celorepublikové akce se shledal s velkým úspěchem, zúčastnilo se jej na 6 000 dobrovolníků, kteří na 280 místech České republiky sesbírali na 350 tun odpadu. Třešničkou na dortu bylo nejen pro organizátory ocenění v soutěži E.ON Energy Globe Award udělované projektům, které přispívají k šetření životního prostředí a spoření energie.

Letošní ročník akce Ukliďme Česko

Stejně jako loni, i letos se Ukliďme Česko může těšit z přízně Ministerstva životního prostředí, které bude patronem akce. Oproti loňskému ročníku dojde letos k několika změnám:

  • Ukliďme Česko 2015 bude letos konat o měsíc dříve, v sobotu 18. 4. 2015.
  • Další novinkou je zavedení možnosti pořádání úklidů pod hlavičkou Ukliďme Česko i v alternativním termínu. Naším cílem je především umožnit uspořádání firemních a školních úklidů v běžné pracovní době či jako součást výuky.
  • Pro letošek chystáme také větší podporu místních organizátorů úklidových akcí, pro které zajistíme jak pytle na sběr odpadu (ty už si nebudou muset vyzvedávat, doručíme jim je přímo na místo úklidu), tak i rukavice pro všechny účastníky. Jako malou pozornost od nás organizátoři místních úklidů dostanou trička s logem akce.
  • I letos vyzýváme všechny, kterým naše akce připadá smysluplná a rádi by se na ní podíleli jako organizátoři místních úklidů či jako dobrovolníci, aby se zaregistrovali na webových stránkách projektu, kde získají všechny potřebné informace o projektu.
Ukliďme Česko 2014
Ukliďme Česko 2014

Přidejte se! Bez vás Česko neuklidíme!

Jeden myslel na “Zapojte se do akce Ukliďme Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.