Nově: Projektu Stáže ve firmách 2 se mohou zúčastnit i pedagogičtí pracovníci

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Projekt Stáže ve firmách 2 je ve své polovině, mezi stážisty přivítá i pedagogy. Od druhé poloviny ledna 2015 se projektu mohou zúčastnit i pedagogičtí pracovníci středních odborných škol, k dalším novinkám patří i otevření regionálních kanceláří, které jsou k dispozici v každém krajské městě.

Projekt Stáže ve firmách

První kolo projektu pomohlo v uplynulých dvou letech najít uplatnění pro 2 500 lidíVíce než 500 stážistů se od listopadu minulého roku zapojilo do projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 2, v němž firmy působící na českém trhu práce nabízejí až půlroční odbornou stáž nejen pro lidi ohrožené nezaměstnaností. Projekt počítá s realizací minimálně 900 stáží, noví uchazeči o stáž i poskytovatelé stáží se tak mohou stále hlásit. 

Projekt Fondu dalšího vzdělávání (FDV) opětovně reaguje na potřeby trhu práce a primárně se zaměřuje na podporu osob starších 50 let a osob s nízkou kvalifikací. Obnovení pracovních návyků, získání praxe či poznání aktuálních trendů v daném oboru pomáhá těmto ohroženým skupinám zvýšit jejich konkurenceschopnost a uplatnitelnost na trhu práce, řekl Miroslav Procházka, pověřený vedením FDV.

Novinky v projektu Stáže ve firmách 2

  • Od druhé poloviny ledna se nabídka rozšířila o stáže pro pedagogické pracovníky středních odborných škol.
  • Školení mentorů stáží v oblasti rozvoje mentorských dovedností.
  • Zřízení regionálních kanceláří, které slouží jako poradenská a informační centra. Primárním cílem je podpora individuálního přístupu nejen k uchazečům o stáž, ale i k jejich poskytovatelům. Regionální kanceláře se nacházejí ve všech krajských městech.

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 2 plynule navázal na předchozí projekt, který byl ukončen v říjnu loňského roku. Při něm se během dvou let uskutečnilo celkem 6 244 stáží, přičemž 20 % účastníků získalo po jejich skončení u poskytovatele stáže řádné zaměstnání. Dalším 20 % nabídli zaměstnavatelé další pracovní uplatnění například formou OSVČ. Stejně jako v předchozím projektu je o stáže největší zájem v moravských regionech. V Moravskoslezském kraji bylo doposud zahájeno téměř 170 a v Jihomoravském 100 stáží. Dle oborů bylo nejvíce stáží zahájeno v administrativě, pohostinství, zemědělství a veterinární péči.

Další informace a kontakty na regionální kanceláře jsou dostupné na stránkách Stáže ve firmách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *