Nadace Via vyhlásila Rychlé granty

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nadace Via vyhlašuje na rok 2015 v rámci projektu Města z jiného těsta tak „trochu jiné“ granty – tzv. Rychlé granty. Pokud vám vadí nefunkční samospráva a plýtvání veřejnými prostředky, pustošivé novostavby ve vašem okolí nebo ubývající zeleň, špatný vzduch a nadměrný hluk? Získejte jednoduše dostupné prostředky na ochranu veřejného zájmu či prostoru a zažádejte si o tento grant.

O co jde?

Nadace Via podporuje rozhodovací procesy se zapojením veřejnosti a otevřenou věcnou diskusi o tématech veřejného zájmu v konkrétních lokálních kauzách. Hledá projekty, které podporují aktivní zapojení občanů do veřejného života na lokální úrovni. Projekty, které jsou krátkodobé a vznikají jako odpověď na nečekané změny či vyhrocené situace v komunitách.

O Rychlý grant lze požádat ve chvíli, kdy je nezbytná okamžitá reakce a kdy by měla nečinnost výrazně negativní důsledky pro dotčenou komunitu.

Co nabízí?

  • maximálně 30 000 Kč na jeden projekt
  • konzultace a vzdělávání

Na co lze Rychlé granty použít?

Mimo jiné na plánování a organizaci informačních kampaní, odborné posudky, petiční akce a místní referenda, právní služby a soudní poplatky.

Komu jsou určeny?

Nestátním neziskovým organizacím a neformálním skupinám alespoň tří osob.

Z čeho je program financován?

  • z daru manželů Dvořákových
  • z daru od Nadačního fondu proti korupci
  • z výnosů aukce Forbes
  • z příspěvků od individuálních dárců a startovného z běhů pro Nadaci VIA

Kdy můžete podat žádost?

Vždy, když je to potřeba! Uzávěrka je pravidelně každý měsíc, vždy ve čtvrtek po zkoušce sirén (zpravidla první čtvrtek v měsíci). V urgentních případech je ale možné žádost projednat ve zrychleném řízení.

Co si potřebujete přečíst a stáhnout?

Kdo o grantech rozhoduje?

Odborná hodnotící komise jejíž složení zveřejníme po skončení ročníku.

Na koho se obrátit?

Na Ondřeje Šindeláře či Kristýnu Járovou. Volat nás můžete na telefonní čísla 233 113 370 (ústředna) nebo 731 873 272 nebo si můžete pročíst stránky Nadace Via.

Více informací o Nadaci Via si můžete přečíst i v článku na Deníku neziskovky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.