11. ročník literární soutěže Internet a můj handicap

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

BMI sdružení vyhlásilo 11. ročník literární soutěže Internet a můj handicap. Do letošního roku se uskutečnilo již 10 ročníků této soutěže určené autorům se zdravotním postižením. V prvních pěti ročnících bylo úkolem soutěžících ukázat, jak jim pomáhá vyrovnat se s jejich handicapem, jak ovlivňuje jejich život internet. Od šestého ročníku byla soutěž tematicky rozšířena o možnost vyjádřit, jak pomáhá lidem se zdravotním postižením také telefon.

BMI sdružení

BMI sdružení je nevládní nezisková organizace, jejímž posláním je podpora rozvoje internetu jako globálního komunikačního prostředku, charakteristického pro informační společnost, a využití moderních technologií v zájmu rozvoje občanské společnosti. Svoje cíle uskutečňuje pomocí řady vzdělávacích, propagačních a popularizačních aktivit jak v České republice, tak i v rámci mezinárodních projektů spolupráce.

Soutěž Internet a můj handicap

Autoři by ve své práci měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Při hodnocení se bude přihlížet jak k literární úrovni textu, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce, které byly přihlášeny v předcházejících ročnících, jejich autoři se však mohou zúčastnit soutěže s novým příspěvkem. Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov. Soutěžní práci opatřenou poštovní i elektronickou adresou je třeba poslat v elektronické podobě nejpozději do 22. února 2015 na adresu info@helpnet.cz.

Ceny

Pro účastníky 11. ročníku soutěže je připravena řada hodnotných cen. První tři autoři získají 7000, 5000 a 3000 Kč od Ery, Zoner Software věnuje pěti soutěžícím oblíbený program Zoner Photo Studio, několik desítek soutěžících dostane knihy z nakladatelství Portál, sdružení Okamžik, Knihy iDNES, zvláštní ceny udělí časopisy Gong a Vozíčkář.

Porota

O pořadí rozhodne hodnotitelská porota v čele se spisovatelkou Ilonou Březinovou, v níž jsou dále Monika Jindrová (ASNEP), ), Hana Kunešová (Gong), Miloš Pelikán (Vozíčkář), Věra Strnadová (ČUN), Lucie Štěpánková (Alfa Human Service), Pavel Veselský (InternetPoradna) a Jaroslav Winter (BMI sdružení).

Výsledky

Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha, kde budou promítnuty také videomedailónky tří vítězů, které pořídí pořadatelé.

Více informací o soutěži najdete na stránkách helpnet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *