3. ročník čtecího maratonu Čteme pro kuře proběhne v Praze

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Třetí ročník charitativního čtecího maratonu Čteme pro Kuře startuje 4. prosince 2014 v 9.00 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Známé osobnosti a autoři dětských knížek budou číst a povídat si o knížkách až do večerních hodin.

Program

Dopolední program je věnován především školám a dětem z  organizací podpořených sbírkou Pomozte dětem, které budou nejen číst, ale také si o knížkách povídat s jejich autory a ilustrátory. Svoje knížky přinesou a číst budou: Daniela Krolupperová, Martina Drijverová, Eva Papoušková, Petra Braunová, Ivona Březinová, Renata Fučíková. Ze známých osobností přijde podpořit žluté kuře také Jan Onder, Jolana Voldánová nebo Dana Batulková.

V odpoledním bloku přijdou sbírku podpořit hokejisté z týmu Martina Dejdara – HC Olymp Praha. Účast přislíbil například Dominik Hašek, Jakub Kohák, Ivan Hašek nebo Karel Frýd. Od 16.00 hodin se představí zcela unikátní čtenářská dvojice Jiří Dědeček a Bára Nesvadbová, na které naváže Tomáš Hanák.

„Minulý rok nás podpořilo téměř 60 převážně školou povinných čtenářů. Doufáme, že letos jejich počet ještě vzroste, protože máme první dvě vlaštovky i v jiných městech. Ve stejný čas budou pro Kuře číst také v Žatci a Kadani. Druhou novinkou letošního ročníku je slavnostní křest přání Srdce pro Kuře, část výtěžku z prodeje přání poputuje právě na konto Pomozte dětem. Kmotrovství se ujal náš dlouholetý spojenec Tomáš Hanák, řekla Kamila Matějková, organizátorka čtecího maratonu.

Akce je otevřena především pro veřejnost. Číst je možné z knih, které budou připravené, ale je možné si přinést vlastní oblíbenou knihu a přečíst úryvek z ní.

Startovné

Charitativní čtecí startovné je 60 Kč dospělí a 30 Kč děti. Celý výtěžek bude věnován na konto sbírky Pomozte dětem. Akce je připravována ve spolupráci Nadace rozvoje občanské společnosti, projektu Čtení pomáhá a Nakladatelství Albatros.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.