Jak němečtí neonacisté vydělali 10000 eur na boj proti neonacismu

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Wunsiedel je bavorské městečko zatížené historií. Do roku 2011 zde byl hrob nacistického zločince Rudolfa Hesse, ke kterému každý rok mířily pochody neonacistů. @exitdeutschland #rechtsgegenrechts

I když zde hrob už není, pochody zůstaly a město je nedokázalo zastavit. Letos město podniklo ve spolupráci s neziskovkou EXIT-Deutschland (své)ráznou akci – dokázalo pochod bez vědomí jeho organizátorů proměnit v dobročinný podnik.

Mein Mampf, přezrálé banány
Mein Mampf, přezrálé banány

Za každý krok peníze proti pochodům

Město se rozhodlo darovat organizaci EXIT-Deutschland peníze na podporu lidí, kteří chtějí opustit řady pravicových radikálů. Zvolilo vtipný způsob – každý krok lidí v neonacistickém v pochodu vydělal peníze na boj proti neonacismu. Radikálové pochodující městem vydělali celkem 10000 eur na své rozpuštění, aniž by si toho byli vědomi.

Certifikát o drtivém vítězství
Certifikát o drtivém vítězství

Při procházení městem mohl sledovat růžové billboardy s texty „Kdyby to jen vůdce věděl“, „Darovat a odchod!“, „Děkujeme za dary, nácíčkové!“ nebo „Sprint na konec místo konečného řešení“. Během trasy je čekalo také občerstvení „Mein Mampf“ („můj žranec“), coby parafráze hitlerovského „Mein Kampf“. V cíli pochodu dostal každý účastník certifikát vítěze, který stvrzuje jeho účast na boji proti neonacismu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *