Anketa Neziskovka roku 2014 zná své vítěze

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) vyhlásila 4. listopadu 2014 na půdě Senátu PČR vítěze ocenění Neziskovka roku 2014. Z celkově 135 přihlášených organizací vybrala odborná komise v kategorii malých neziskovek o.s. Lata – Programy pro ohroženou mládež, mezi středně velkými o.s. PFERDA – sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením a z velkých organizací Charitu Opava. V Ceně veřejnosti mezi 15 semifinalisty obhájil loňský titul Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

„Letošní ročník Neziskovky roku nás utvrdil v přesvědčení, že se český neziskový sektor opravdu profesionalizuje. Vybrat z každé kategorie pouze jednoho vítěze nebylo vůbec snadné, nakonec ani v Ceně veřejnosti nebyl tentokrát náskok prvního tak veliký,“ shrnuje Hana Šilhánová, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti.

Lata – Programy pro ohroženou mládež

Lata pomáhá ohroženým dětem, mladým lidem a jejich rodinám v Praze a okolí zvládat nepříznivé nebo ohrožující životní situace formou vrstevnické podpory od vyškoleného dobrovolníka i odborné sociální péče.

 PFERDA – sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením

Pferda podporuje dospělé lidi s mentálním postižením, aby mohli žít samostatný život a bydlet jako ostatní lidé. Pro jejich profesní přípravu vede Tréninkovou kavárnu Láry Fáry.

Charita Opava

Poskytuje služby sociálně, zdravotně a společensky znevýhodněným a zaměstnává osoby s problémy na trhu práce. Provozuje 2 chráněné dílny, 10 sociálních služeb, ošetřovatelskou a hospicovou terénní zdravotnickou službu, ale i Mateřské centrum a Wellness.

Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené

Helppes pomáhá lidem s nejrůznějšími typy postižení prostřednictvím speciálně vycvičených asistenčních a signálních psů. Věnuje se také osvětě a pořádá např. kurzy pro majitele psů.

logo neziskovka rokuO anketě Neziskovka roku

Neziskovka roku je ocenění neziskových organizací z celé České republiky. Hodnotí profesionalitu jejich práce a efektivitu v oblasti managementu i finančního řízení a inovační přístup ve vlastní prezentaci. Cílem Ocenění je zviditelnit ty nejlepší a představit příklady dobré praxe ostatním. Veřejnosti projekt ukazuje nový pohled na kvalitu práce neziskových organizací. Soutěžícím přináší možnost zhodnotit svou činnost jedinečnou metodikou „Zdravé organizační řízení ©“, kterou vytvořila Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s odborníky z Univerzity Karlovy v Praze.

Záštitu nad Neziskovkou roku 2014 převzali: místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Neziskovky roku 2014 po slavnostním vyhlášení v Senátu
Neziskovky roku 2014 po slavnostním vyhlášení v Senátu

Více informací najdete na stránkách Neziskovka roku a NROS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.