Chcete jet na zahraniční pracovní stáž? Zapojte se do projektu Erasmus+

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Zastoupení Evropské komise v České republice spustilo portál stazujeme.cz, zaměřený na zahraniční pracovní stáže financované z programu Erasmus+. Zájemci o praxi v zahraničí se zde dozví, kdo, kam a na jak dlouho může na stáž vyrazit. Spolu s webem byla spuštěna také facebooková stránka, která by měla sdružovat zájemce o stáž, současné účastníky i absolventy a podporovat aktivní výměnu informací mezi nimi.

„Zatímco na portálu Stážujeme.cz zájemci zjistí základní informace o stážích, na facebookové stránce se mohou spojit se současnými účastníky a absolventy, poprosit je o radu nebo se nechat inspirovat, kam vyrazit,“ vysvětluje Viktor Vágner ze Zastoupení Evropské komise v České republice. Facebooková stránka ožije především nejrůznějšími zážitky lidí, kteří na pracovní stáži již byli nebo právě jsou.

O zahraničních pracovních stážích v programu Erasmus+

Pracovní stáž je několikadenní až několikaměsíční pracovní pobyt ve vybrané firmě v jedné z programových zemí (mezi které patří členské státy EU a partnerské země), financovaný z programu Erasmus+. Účelem je, spíše než si přivydělat, získat neocenitelné zkušenosti a zvýšit svou kvalifikaci a atraktivitu na pracovním trhu. Proto bývají stáže převážně neplacené, nicméně stážista dostává po dobu pobytu příspěvek na zvýšené životní náklady v zahraničí od Evropské unie. Procvičit a zlepšit své jazykové dovednosti, poznat odlišnou kulturu a pracovní návyky a zvýšit svou kvalifikaci mohou na stážích:

  • učni a žáci středních a vyšších odborných škol,
  • vysokoškolští studenti a absolventi,
  • pracovníci s mládeží a ve vzdělávání.

Více na informací najdete na stránkách projektu.

O programu Erasmus+

Erasmus+, sedmiletý program pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport, od ledna 2014 navazuje a zastřešuje dlouholetou tradici programů Comenius, Erasmus, Erasmus Mundus, Leonardo da Vinci, Grundtvig a Mládež v akci. Cílem programu Erasmus+ je zlepšit dovednosti a uplatitelnost mladých lidí na trhu práce, přispět k modernizaci vzdělávání, odborné přípravy a systémů práce s mládeží.

Pro více informací pište na adresu vaclav.bazenov@bmpr.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.