Projekt Moderní venkov chce vzdělávat obyvatele malých obcí

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Projekt Moderní venkov nabízí šanci na vzdělávání pro lidi z malých obcí. Žít v malé obci a přitom mít stejné šance na trhu práce a perspektivu jako obyvatelé velkých měst ? Projekt Moderní venkov chce dosáhnout právě tohoto cíle. S pomocí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy podpoří vzdělávání lidí žijících v obcích do 2 tisíc obyvatel.

Celkem zrealizuje 50 bezplatných seminářů pro 250 občanů z Moravskoslezského a Ústeckého kraje.  Oblasti, ve kterých se budou účastníci vzdělávat:

  • práce na počítači
  • finanční gramotnost
  • základy podnikání.

Naučí se jak základní operace s počítačem, tak i práci s textem, tabulkami, multimédii nebo online aplikacemi. Dozví se, jak správně hospodařit s penězi, kde je bezpečně uložit nebo si naopak vypůjčit. Získají také základní informace o tom, jak začít podnikat a jak své podnikání nejen udržet nad vodou, ale i vést k prosperitě. Na konkrétní semináře se můžete podívat na  plakátu Moderní venkov.

Semináře Moderního venkova budou probíhat od října 2014 do května 2015.

Z celkem 50 seminářů bude 30 věnováno počítačovým dovednostem, 15 základům podnikání a 5 seminářů se zaměří na finanční gramotnost. Jejich cílem přitom bude zejména zvýšení uplatnitelnosti místních obyvatel na trhu práce, ale i rozvoj drobného podnikání v obcích či snižování zadluženosti domácností díky zlepšení finanční gramotnosti.

Semináře budou probíhat intenzivní formou s možností individuálního přístupu – a to díky malým skupinkám (5-10 účastníků) a délce semináře (5 hodin). Každý účastník si přitom bude moci vybrat témata podle svého zájmu. Semináře proběhnou v určených obcích a účastníci se na ně budou moci pohodlně přihlásit online, emailem nebo telefonicky. Další informace o seminářích poskytuje web Moderní venkov.

Jeden myslel na “Projekt Moderní venkov chce vzdělávat obyvatele malých obcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.