Nadační fond GSK rozdělil 1 milion korun neziskovým organizacím

Sdílet
Čas čtení: 3 minuty

Nadační fond společnosti GSK (NF GSK) každoročně vypisuje výběrové řízení pro neziskové organizace působící v České republice. V jeho rámci je možné zažádat o finanční příspěvky na projekty, které se zaměřují na pomoc seniorům a nemocným. Letos bylo ze 103 přihlášených projektů vybráno 7 nejzajímavějších, mezi které byl rozdělen celkem 1 milion korun. Výše podpory jednotlivých projektů činila 100 – 151 tisíc korun. Projekt Neslyšící pro Tichou kavárnu, který zajistí odborné vzdělávání pro neslyšící pekaře a číšníky, zaujal i zaměstnance GSK. Ti hlasováním rozhodli, že pořádající organizace získá bonus ve výši 100 tisíc korun.

Ze 103 přihlášených projektů jich pouze 9 postoupilo do druhého kola, kde mohly být prezentovány osobně organizacemi před grantovou komisí, ve které zasedli členové správní rady NF, zaměstnanci GSK, zástupci platformy Byznys pro společnost a externí odborníci.

„V minulých letech Nadační fond GSK oceňoval především projekty zaměřené na seniory. Ty samozřejmě oceňujeme i nadále, např. charitativní organizace řádu Maltézských rytířů z Olomouce získala grant již podruhé. Letos nás ale zaujaly projekty pro handicapované a nemocné, u nichž jejich postižení ani není na první pohled vidět. Mladí neslyšící, epileptici či nevidomí lidé se chtějí zapojit do společnosti a pracovat. V jejich okolí se ale setkávají s mnoha předsudky a právě jejich překonávání jsme se rozhodli podpořit,“ uvedla PharmDr. Monika Horníková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu GSK a generální ředitelka společnosti GSK.

Od roku 2009 Nadační fond GSK pomohl klientům desítek neziskových organizací v České republice. Na společensky potřebné projekty dosud věnoval 9,5 milionu korun.

O fondu

Nadační fond GSK je firemním nadačním fondem společnosti GSK , která je pobočkou jedné z největších farmaceutických firem na světě. Společnost GSK si je vědoma své společenské odpovědnosti, která vyplývá z jejího postavení, a proto velkou pozornost věnuje podpoře veřejně prospěšných a charitativních projektů. V České republice podporujeme aktivity zejména v oblasti vzdělávací, sociální a ve zdravotnictví.

Logo NF GSKProjekt Neslyšící pro Tichou kavárnu Projekt Neslyšící pro Tichou kavárnu

Stejně jako v několika posledních letech i letos mohli zaměstnanci GSK rozhodovat o tom, která z organizací získá bonusovou částku ve výši 100 tisíc korun. Z finálových prezentací, které komise ocenila udělením grantu, zaměstnance nejvíce zaujal projekt, který má zajistit odborné vzdělávání pro neslyšící pekaře a číšníky. Hlavní náplní tohoto projektu je podpořit rozvoj Tiché kavárny formou nových aktivit‚ např. nákupem nového vybavení (profesionální trouba) a zapojením neslyšících zaměstnanců
do cateringových služeb, které organizace nabízí.

Přehled oceněných organizací a jejich projektů

 1. 365 o.p.s.  /sdružení zastupující zájmy neslyšících/
  Projekt: Neslyšící pro Tichou kavárnu/147 000 Kč/ + 100 000 Kč bonus
 2. Domov sv. Karla Boromejského /sdružení pro podporu nejen nevidomých/
  Projekt: Rekvalifikace a zaměstnávání odsouzených žen v péči o nemocné seniory/100 000 Kč/
 3. Maltézská pomoc o.p.s. – charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu Maltézských rytířů (pobočka Olomouc)/ humanitární organizace Suverénního řádu Maltézských rytířů /
  Projekt: Adopce osamocených seniorů a nemocných /150 000 Kč/
 4. Mamma Help /sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu /
  Projekt: Mamma HELP centrum v Českých Budějovicích /150 000 Kč/
 5. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR
  Projekt: Rozvoj oddělení zaměstnávání osob se zrakovým postižením v SONS ČR, 5 statečných (5S) /100 000 Kč/
 6. Spolek Epistop /sdružení pacientů s epilepsií, lékařů, odborníků a podporovatelů/
  Projekt: EpiJob – Podpora lidí s epilepsií při vstupu na trh práce/100 000 Kč/
 7. Unie Roska ČR /sdružení pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou/
  Projekt: Fyzioterapeutické aktivity pro pacienty s roztroušenou sklerózou – rekvalifikace pacientů na profesionální fyzioterapeuty /151 000 Kč/

  Více informací o projektu najdete na následujících stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.