V Praze proběhne festival Čtení ve vlaku

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Zamunda.NetŠkola Michael, Railreklam a Festival spisovatelů Praha pořádají festival autorského čtení Čtení ve vlaku, který netradičním způsobem zpříjemní cestujícím ve dnech 14. – 16. 9. 2014 čas strávený v pražských příměstských spojích.

O festivalu

První ročník festivalu Čtení ve vlaku se uskuteční díky dlouhodobé spolupráci firmy Railreklam se školou reklamní tvorby Michael. Její studentka – absolventka Andrea Houšková, DiS., se zhostila vizuálního řešení a komunikační koncepce celého výjimečného projektu. Ten má nejen dodat cestování po kolejích novou dimenzi, ale také připomenout, že cestování vlakem i čtení jsou „trendy“ a patří k modernímu životnímu stylu.

Začátek akce: neděle 14. září 2014, konec akce: úterý 16. září 2014 na Hlavním nádraží v Praze. Program celé akce bude pokračovat ve Fantově kavárně, kde v 16 h začne literární jarmark (prodej knih, workshopy, občerstvení), poté autogramiáda všech zúčastněných autorů a na závěr vystoupení Yellow Sisters a Adriana T. Bella.

Program

Ze svých textů budou osobně předčítat autoři patřící k nejrenomovanějším tvůrcům současné české literatury, například Emil Hakl, Petra Hůlová, Jáchym Topol, Tomáš Zmeškal, Michal Viewegh, Martin Reiner, Josef Formánek, Halina Pawlowská a další. Výběru autorských osobností se ujal Festival spisovatelů Praha.

Organizátoři

Střední a vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby Michael již od roku 1994 nabízí všestranné vzdělání v oblasti reklamy a užitého umění. V roce 2011 byla rozšířena o Vyšší odbornou školu.

Railreklam provozuje reklamní plochy ve vlacích, na nádražích a železničních mostech. Na českém trhu působí od roku 1991.

Festival spisovatelů Praha patří k nejdůležitějším událostem v každoročním kulturním kalendáři hlavního města, k akcím s mezinárodním přesahem, prestiží a tradicí. V letošním roce proběhne 24. ročník.

Více informací o festivalu najdete na následujících stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *