Do českého finále Social Impact Award 2014 se dostalo 12 projektů – O vítězi můžete rozhodnout i vy!

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Soutěž Social Impact Award 2014 spustila v pondělí 5. května veřejné hlasování o nejlepší nápad na společensky prospěšné podnikání. V následujících dvou týdnech může každý podpořit své favority na internetu. Do českého finále Social Impact Award se letos dostalo dvanáct projektů, které řeší nejrůznější společenské a ekologické problémy.

Průběh soutěže

Veřejné hlasování bylo spuštěno 5. května 2014, soutěžní videa  si můžete prohlédnout na stránkách Social Impact Award 2014 a dát svůj hlas třem nejlepším. Kromě fanoušků na internetu nápady hodnotí také odborná porota Social Impact Award. Ve veřejném hlasování i u poroty se soutěží o stejnou cenu: 3000 eur, inkubační program a možnost tři měsíce pracovat v pražském Impact HUBu. Celkem budou oceněny čtyři projekty: jeden vítěz veřejného hlasování a tři nejlépe ohodnocené porotou. Vítěze třetího ročníku soutěže Social Impact Award v České republilce se dozvíme na slavnostním večeru, který se koná 21. května 2014 v pražském Impact HUBu. Akce je otevřená veřejnosti, vstup zdarma.

Impact Hub Praha
Impact Hub Praha

Celou soutěž organizuje Impact Hub Praha (Impact Hub Praha je coworkingový prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání.)

12 soutěžních projektů

 • Easy Phone – rozhraní pro dotykové telefony přizpůsobené seniorům
 • Houpací sociální sítě – rukodělná terapeutická dílna pro lidi bez domova, kde vznikají houpací sítě, které se následně rozvěšují v parcích a prodávají na e-shopu
 • Institut medicínského práva – prevence právních sporů mezi pacienty a zdravotnickými zařízeními
 • Inteligentní záchranný modul – energeticky soběstačné zimní ubytovny pro lidi bez domova
 • Joy Ride! – společné výlety pro handicapované a zdravé děti a mládež
 • Ke kořenům – ekologická pohřební služba a podpora pro pozůstalé
 • Oživ vědu – podpora mladých akademiků skrze popularizaci vědy a crowdfunding
 • Patrioti MSK – motivační konference a Leadership Club proti odlivu mozků z Moravskoslezského kraje
 • Pexeso nejen pro nevidomé – dotyková hra pro rozvoj hmatové paměti, prostorové orientace a jemné motoriky
 • Rekola – sdílení kol pro dopravní cyklistiku ve městě
 • Záchranářský balíček do firem – osvěta proti plýtvání jídlem
 • Zdrojovna – centrum pro recyklaci nábytku a domácích potřeb a řemeslnou práci

O Social Impact Award

Soutěž vznikla v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a České republiky koná také na Slovensku, v Rumunsku, Řecku, Chorvatsku, Švýcarsku a Rusku. Iniciátorem soutěže je Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni, regionálním partnerem je Nadace ERSTE. Hlavním národním partnerem je Česká spořitelna, partnerem pro regiony Nadace Vodafone a dalšími národními partnery jsou Impact HUB Praha, PricewaterhouseCoopers a Copy General. Více informací na stránkách projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.