Firma Siemens vyhlásila grant pro jihomoravské neziskové organizace

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Firma Siemens vyhlásila grant pro jihomoravské neziskové organizace, uzávěrka žádostí brněnského kola Siemens Fondu pomoci je 15. 5. 2014. Siemens nejzajímavějším siemens pomahaprojektům v Brně a nejbližším okolí, případně v Jihomoravském kraji, věnuje vždy v jarním a podzimním kole 250 000 Kč, letos přidává navíc dalších 100 000 Kč.

O Fondu pomoci firmy Siemens

Siemens Fond pomoci rozděluje v brněnském kole od roku 2012 dvakrát ročně částku 250 000 korun. Pro zajištění co největší objektivity a transparentnosti při rozhodování jsou členy komise nejen zástupci Siemens, ale také například neziskových organizací, tisku, školství nebo státní správy. Kromě toho rozděluje Siemens v celostátním kole každý měsíc finanční granty v celkové výši 100 000 korun na podporu charitativních projektů v České republice.

V minulém, podzimním kole, se komise brněnského kola Siemens Fondu pomoci rozhodla podpořit například výstavbu vzdělávacího centra Písečník v Brně, nákup polohovacího zařízení pro stacionář v Hodoníně nebo renovaci koupelny v Diakonii v Kloboukách u Brna.

Uzávěrka žádostí o grant Siemens Fond pomoci je 15. května 2014.

„V současné době je velmi těžké získat finanční prostředky nejen pro velké, ale zvláště pro menší neziskové organizace, které nemají administrativní pracovníky na vyplňování grantových formulářů nebo budování PR. U nás má šanci každý zajímavý projekt, ať velký nebo malý, “ vysvětluje Vladimír Štěpán, ředitel Siemens, s.r.o. odštěpný závod Industrial Turbomachinery.

Firma Siemens

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již 122 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří 10,5 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií.

Pro další informace k tématu Siemens Fond pomoci se obracejte na na následující stránky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.