Malá liška – program na duben 2014

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Přátelé přírody - logo

Klub přátel přírody z Olomouce Malá liška opět pořádá během měsíce dubna mnoho zajímavých akcí – neseďte doma a zúčastněte se některé z nich. Nabídka je široká.

Program

Čtvrtek 10. dubna: Cestopárty: Skotskem křížem krážem za příběhy krajiny a lidí

Předloni v létě uskutečnili olomoučtí Přátelé přírody cestu z Olomouce až na sever Skotska. Chtěli poznat nejen přírodu a historii této zajímavé země, ale také lidi, kteří tam žijí. Přijďte se dozvědět, proč je Skotsko a Skotové takoví, jací jsou, přenést se do tamní přírody a zjistit, v čem je rozdíl v cestování s Přáteli přírody.

malaliska_dubenVíkend 11. – 13. dubna: Pro mládež: Stíny Kamelotu, Dolní Bečva

Víkendová akce pro mládež (12 – 16 let po domluvě s výjimkami na obou stranách). Účastníci se ponoří do světa staroanglických bájí o králi Artušovi a rytířích Kulatého stolu a zažijí podobná dobrodružství.

Pá – út 18. – 22. dubna: Velikonoce v Českém krasu, Srbsko u Berouna

Jen pár desítek kilometrů jihozápadně od Prahy najdeme krajinu s rozmanitou a zároveň divokou přírodou, kterou by zde jen málokdo čekal. Je tu zkrátka krásně – proto Český kras. Objevováním zdejší krajiny a jejich příběhů strávíme Velikonoce.

Čtvrtek 24. dubna: O kouzlu správného čaje – povídání s ochutnávkou

Čaj provází člověka už několik tisíc let. Sdružuje lidi, umožňuje zastavit se v běhu dní, sbližuje kultury napříč naší planetou, je symbolem dálek, cestování, pohody. Najděte si čas a přijďte za povídáním o čaji jako kulturním fenoménu, ochutnejte čtyři pečlivě vybrané čaje, naučte se je připravit a najděte si svoji cestu světem čaje.

Pátek 25. dubna: Deskohraní – stolní hry pro velké i malé hráče

Přijďte na setkání a posezení nad společenskými, deskovými i stolními hrami. Zrovna jsme nakoupili nové kousky! Chcete si přijít jen tak zahrát nějakou hru, kterou znáte, s dalšími hráči? Chcete přinést a zahrát si nějakou hru, kterou máte doma? Přijďte si to vyzkoušet.

Úterý 29. dubna: Setkání s knížkou

Přineste si knížku, kterou máte rádi, pochlubte se ostatním, co jste četli nebo právě čtete. Každý může přispět ke zdaru večera a přečíst nějaký svůj zážitek, postřeh či drobnou povídku.

Akce pořádá Malá liška – klub přátel přírody z Olomouce, součást celostátní organizace Přátelé přírody ČR. Více informací a podrobnosti o konkrétní akci najdete  na stránkách organizace.

Malá liška

Malá liška – klub přátel přírody | lidé pro přírodu – příroda pro lidi & kultura k tomu

Jsme otevřeni pro všechny zájemce o aktivní volný čas a s pozitivním vztahem k přírodě a jiným lidem. Svým členům i veřejnosti nabízíme výlety do přírody, příjemná hudební a cestovatelská setkání, netradiční výtvarné dílny a další akce. Akce pořádáme pro samostatné dospělé, mládež, rodiny i seniory. Pro každou věkovou skupinu máme pestrou nabídku. Můžete se zúčastnit jednorázově nebo nárazově, pokud vás zaujmeme víc, nabízíme vám členství s výhodami.

 Kontakt

  • adresa: Schweitzerova 70, 779 00 Olomouc
  • telefon: 602 431 149
  • email: fox@malaliska.cz
  • webové stránky: www.malaliska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.