Staňte se dobrovolníkem a pomozte lidem se zrakovým postižením

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Oblastní odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Olomouc hledá dobrovolníky na pomoc lidem se zrakovým postižením. Zapojíte se i vy?

Co je cílem našeho programu?

SONSProgram Dobrovolná dopomoc lidem se zrakovým postižením vychází z poslání a cílů naší organizace, která klade důraz na pomoc slabozrakým a nevidomým občanům vést plnohodnotný, smysluplný a spokojený život a připravovat společnost na to, aby přijímala nevidomé občany zcela přirozeně jako svou integrální součást.

„Nejsme organizace, která za nevidomé rozhoduje a jedná. Zásady našeho počínání jsou: svépomoc, partnerství, solidarita, úcta k lidské důstojnosti, svobodná volba, zdravý rozum.“

 

Kdo může být dobrovolníkem?

Dobrovolníkem může být každý člověk starší 15 let bez ohledu na jeho vzdělání, záliby, zaměstnání nebo náboženství.

 Jak můžete jako dobrovolník pomoci?

Náplň činnosti dobrovolníka závisí na jeho zájmech a možnostech. Je určena po dohodě s koordinátorem dobrovolníků na základě potřeb klienta (klientů) a samotného dobrovolníka. Dobrovolník se může zapojit do stávajících skupinových nebo individuálních aktivit, ale může přinést i nový impuls, nápad. Příkladem skupinových činností mohou být tvořivé aktivity s klienty, podílení se na akcích pořádaných SONS pro klienty (kulturní, sportovní akce) apod. Je zde i možnost spolupracovat pouze s jedním klientem, podle zájmů a potřeb klienta a dobrovolníka. Například společné návštěvy kulturních akcí, výlety, pěší turistika, jízda na dvojkole, sportovní aktivity, posezení v kavárně, luštění křížovek, společné čtení knihy či časopisů, doprovod na úřady, do obchodu atd.

Dobrovolnictví je svobodně zvolená činnost, konaná ve prospěch druhých bez nároku na finanční odměnu. Dobrovolník dává část svého času, energie a schopností ve prospěch činnosti, která je časově i obsahově vymezena.“

 

Co vám může dobrovolnictví přinést?

Přínos dobrovolnictví je pro každého individuální. Díky dobrovolnické činnosti můžete získat nové přátele, zkušenosti, poznatky, praxi pro další vzdělávání a rozhodně dobrý pocit z pomoci ostatním.

Pokud vás program zaujal a rádi byste se stali naším dobrovolníkem nebo se jen dozvěděli více, neváhejte kontaktovat koordinátora dobrovolníků! Tento program je akreditován u Ministerstva vnitra ČR.

Kontakt:

  • adresa: Oblastní odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Olomouc, I.P. Pavlova 69, 779 00 Olomouc
  • telefon: 585 427 750, 778 412 710
  • webové stránky: www.sons.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.