Moderní školka – vzdělávání učitelek mateřských škol v Moravskoslezském kraji

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Učitelky mateřských škol v Moravskoslezském kraji se učí pracovat s počítači a interaktivní tabulí. Projekt s názvem  Počítač a multimédia v moderní mateřské škole je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu České republiky a probíhá od června 2013 do prosince 2014.  Jeho hlavním cílem je zvýšit kvalitu a dostupnost vzdělávání pro pedagogy mateřských škol z Moravskoslezského kraje prostřednictvím realizace vzdělávacích aktivit projektu (semináře a workshopy) s využitím nejmodernějších nástrojů a metodických podpor (poradenství a webový portál).

18 tematických seminářů a 5 praktických workshopů je připraveno pro všechny účastnice bezplatného projektu Moderní školka, jehož poskytovatelem je Moravskoslezský kraj. Od září se v nich učitelky z mateřských škol učí jak základní práci s počítačem a internetem, tak i s videem, fotografiemi nebo interaktivní tabulí. Stranou nezůstanou ani didaktické a psychologické aspekty práce s moderními technologiemi tak, aby plnily svůj vzdělávací účel a práce s nimi byla pro děti bezpečná.

obr1-original

Účastnice projektu se například naučí:

  • nahrát hudební vystoupení dětí a vytvořit hudební CD
  • veřejně prezentovat aktivity školky pomocí prezentace v PowerPointu
  • ovládat interaktivní tabuli
  • začlenit moderní technologie do výuky

Semináře a workshopy proběhnou ve dvou cyklech v Novém Jičíně a v Ostravě. Výstupem projektu budou také metodické příručky a videomanuály, které budou sloužit jako praktický pomocník při běžné práci ve školce. Více informací o projektu včetně přihlášky je možné najít na webu projektu. 

tabule

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.