Coworking – možnost pro rodiče, kteří chtějí podnikat již na mateřské/rodičovské dovolené

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha, o.s. otevřelo coworkingovou kancelář v rodinném klubu Pohoda pro každého v Králově Dvoře nedaleko Berouna. Fenomén coworkingu neboli sdílené kanceláře se začíná šířit do českých měst.

O sdružení

Centrum podpory podnikání Praha, o.s. (dále jen CPPP) vzniklo roku 2009. Má za sebou již několik projektů, které měly za cíl pomoci sociálně vyloučeným nebo diskriminovaným osobám v návratu zpět na trh práce.

Zabývá se aktivitami ve dvou základních oblastech:

  • v reintegraci bývalých odsouzených zpět na pracovní trh
  • v oblasti rovných pracovních příležitostí.

Také nabízí vzdělávací a rekvalifikační kurzy, provádí odborné výzkumy, diagnostiky a analýzy v oblasti podnikání, rovných pracovních příležitostí a vězeňství a odborné sociální poradenství. Je také spoluzakladatelkou stavební firmy, která funguje jako sociální podnik a provozovatelem cvičného coworkingového centra Podnikání všem v Kladně.

Logo
Logo

Rodinný klub Pohoda pro každého

Maminky z tohoto klubu se inspirovaly mezinárodním projektem CPPP, který realizují se švédskými odborníky na coworking a polskou neziskovou organizací Fundacja MaMa. S nimi v uplynulých měsících navštěvovali mateřská a rodinná centra a představovali jim možnost skloubení coworkingu s hlídáním dětí. Právě Pohoda pro každého jako první tuto myšlenku skutečně realizovala. Nedávno maminky z tohoto Klubu otevřely „hodinovou kancelář“, kterou si může kdokoliv pronajmout na libovolnou dobu a udělat si svoji práci.

Coworkingová kancelář
Coworkingová kancelář
„Je to vybavená kancelář, kterou si můžete dle svých potřeb pronajmout na určitý den v týdnu nebo i v určitou hodinu. Můžete si zde domlouvat schůzky nebo v klidu pracovat, zatímco my vám hlídáme děti. Samozřejmostí je i káva a možnost občerstvení“, vysvětlila jedna ze zakladatelek Lucie Hejcmanová.

 

Coworking v sobě skýtá potenciál pro rodiče, kteří chtějí podnikat již na mateřské resp. rodičovské dovolené. A nejen pro ně. Jak ostatně říká sama Lucie Hejcmanová, „coworking není zajímavý jen pro rodiče navštěvující mateřská centra, ale hlavně pro další širokou veřejnost“.

Projekt „Nové vize coworkingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen / CZ.1.04/5.1.01/77.00224“ je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.

Více infomací najdete na stránkách  občanského sdružení.

Jeden myslel na “Coworking – možnost pro rodiče, kteří chtějí podnikat již na mateřské/rodičovské dovolené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.