Olomoucká Malá liška ve Švábsku

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Přátelé přírody z olomouckého klubu Malá liška navštívili na začátku října 2013 region Švábsko v jižní části Německa.

Co je přivedlo právě sem? Již tři sezóny spolupracují se skupinou Přátel přírody z města Metzingenu, který leží zhruba uprostřed tohoto historického regionu, nyní rozděleného mezi Bavorsko a Bádensko-Württembersko. Během pěti dní od středy 2. října, co spolu Češi a Němci (nebo vlastně Švábové) strávili, poznávali přírodu, města, kulturu, zdejší životní styl a hlavně sebe navzájem.

Metzingenští Přátelé přírody připravili svým olomouckým kamarádům, kteří tentokrát vzali s sebou i několik zástupců Přátel přírody z Prahy a Liberce, opět směs zážitků.

Navštívili město Stuttgart a prošli se po Stezce červených ponožek. Dále se podívali do Muzea pravěku v Blaubeurenu a prošli  se historickým městem plným hrázděných domů, kde si každý mohl vyzkoušet, jak naši předkové vyráběli dřevěné nože s pazourkovým ostřím a jak lovili oštěpem.  Také proběhl workshop, na kterém se pekly moravské a švábské sladké dobroty,

V závěru pobytu vyrazili do  vinohradů s dozrávajícím portugalem  a do města Metzingen, navštívili vodopád nad Bad Urachem a majestátní zříceninu Hohen Urach. Na zpáteční cestě se na celý den zastavili v bavorském Norimberku.

Zajímavou novinkou této výpravy bylo to, že  místní Přátelé přírody zajistili na několika místech průvodce – dobrovolníky z jiných skupin Přátel přírody, kteří tak skupinu provedli „od srdce“ a ne mechanicky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.