Pražští bezdomovci provázejí po Praze a získali ocenění

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Klienti sociálního podniku Pragulic – pražští bezdomovci – provázejí turisty po netradičních místech Prahy. A jsou úspěšní!

Pragulic založili tři studenti Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, kteří chtějí pomáhat lidem bez domova zapojit se zpět do společnosti. Vedle konkrétní pomoci jednotlivcům si projekt klade za cíl zvýšit povědomí o lidech bez domova. Za rok fungování doprovodili průvodci z řad bezdomovců po netradičních místech Prahy více než 2000 turistů. Výjimečnost projektu dokazují i 3 prestižní mezinárodní ceny – Cena Nadace ERSTE za přínos sociální integraci 2013, Fidelity Future Impact Prize a cena za sociální inovace SozialMarie. Nyní zakladatelé chystají rozšíření aktivit a chtějí ukázat, že sociální podnikání může být úspěšné.

„Mezinárodní ocenění, kterých jsme dosáhli, nás velice těší. Všechny tři ceny chápeme jako další impuls pro nové aktivity. Na podzim chystáme nové služby a nové trasy prohlídek. Sociální podnikání není v Čechách příliš rozšířené a jsme rádi, že můžeme ukázat, že to opravdu jde,“ komentuje úspěchy Tereza Jurečková, spoluzakladatelka a ředitelka Pragulic.

Více informací naleznete na pragulic.cz.

Pragulic Fidelity Future Impact Prize – Předávání cen

Pragulic_Fidelity Future Impact Prize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.