Ohlédnutí za konferencí Profesionálové v neziskovkách 2013

Sdílet
Čas čtení: 3 minuty

Mám rád konference z několika důvodů, které jistě nejsou originální. Když někam jedu, chci se něco dozvědět, chci poznat nové lidi (abych s nimi třeba později mohl spolupracovat) a obvykle chci také prezentovat nějaké své názory. Všechno a ještě pár věcí na víc se mi podařilo ve čtvrtek 25. dubna 2013 na konferenci Profesionálové v neziskovkách. (Aktualizace: Doplněna videoreportáž)

Akci uspořádali hlavně lidé spjatí s projektem UmSemUmTam, který spojuje profesionály z neziskovek a z businessu. Smyslem bylo sezvat tyto lidi na jedno místo, aby se nebáli jeden druhého 🙂 a navázali další spolupráce. Kromě toho se ale také prezentovaly dosavadní výsledky projektů z webu UmSemUmTam. A protože jsem se do něj zaregistroval a vytvořil jsem několik webů, které mě dostaly do horní oblasti žebříčku, byl jsem pozván, abych o svých zkušenostech pohovořil před publikem.

Profesionálové v neziskovkách - publikum
Naslouchající publikum

Zároveň to pro mě byla možnost konečně poznat pražský HUB, prostor pro sdílení pracovního prostoru a energie. To místo má silný genius loci a vytvořit něco takového je velmi obtížné, nestačí jen pronajímat stůl ve velké místnosti. Myslím, že v HUBu se musí cítit dobře každý.

Konference se mi velmi líbila a říkám to také proto, že jsem jich absolvoval nespočet a mám docela dobré srovnání. Není to poprvé, co přemýšlím nad tím, jak se to dá naplánovat, aby to byl takový příjemný zážitek. Bezesporu kvalitní zázemí, dostatečně velký a schopný organizační tým, kvalitní partneři a – Praha? Bylo by to tak fajn v Olomouci, Ostravě nebo Brně?

Nevybavuji si slabá místa v programu. Díky tomu, že všichni přišli proto, aby se seznamovali (to bude asi ono!), byla stále příležitost mluvit s někým, koho ještě neznáte. Program ubíhal chvílemi na pozadí rozhovorů, jindy všichni zmlkli a poslouchali. Myslím, že ani introverti nemuseli překonávat bariéry, oslovení a nalezení společného tématu mi přišlo velmi snadné.

Vystoupil jsem v rámci bloku Dobrá praxe a potěšilo mě, že mi několik lidí výstup později pochválilo. Poznal jsem pár internetových tváří konečně osobně, jiné jsem si do internetových služeb přidal.PVN2013 - Vlastimil Ott

Největší novinkou pro mě byla Ashoka a Olga Shirobokova, nechápu, jak jsem takovou organizaci mohl dosud míjet. Příjemné názorové souznění jsem zažil s Petrem Hříchem a Pavlínou Boxanovou – shodli jsme se, že lidi neumí počítače používat a je třeba je to učit. Těším se na spolupráci, práce je totiž hodně. 🙂

Myslím, že nejen já se těším na další ročník, ačkoliv se Adéla Jansová tvářila trochu překvapeně, když jsem se ptal na jeho datum. Takových akcí se musí konat více a když už vzniknou, neměly by být sezónní. Těším se na #pvn2014!

PVN2013 publikum
Publikum konference Profesionálové v neziskovkách
PVN2013 Adéla Jansová
Adéla Jansová

Fotografie převzaty z facebookového alba konference, autorka Anna Šolcová, děkuji!

Odkazy

3 komentáře: „Ohlédnutí za konferencí Profesionálové v neziskovkách 2013

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.