Aktivity v květnu 2013 – Malá liška z Olomouce

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Malá liška – klub přátel přírody z Olomouce pořádá pro zájemce různé výlety také v květnu. Přinášíme jejich souhrn.

Středa 8. května (svátek): Fotografický seminář v přírodě

Fotografovat v přírodě se naučíte na našem semináři pro amatéry. Pojedeme do Čelechovic na Hané, do přírody pod masivem Velkého Kosíře. Po úvodní teorii se vrhneme do praxe. A ti nejúspěšnější z nás možná uloví snímek do soutěže Mezinárodních přátel přírody o hodnotné ceny. Doprava vlakem (pro zájemce zpáteční skupinové jízdné 55 Kč/osoba).

Úterý 14. května: Posed – setkání členů a příznivců klubu

Posezení u dobré kávy nebo čaje, na kterém se můžete s námi lépe poznat. Lze přijít i odejít průběžně mezi 18. a 20. hodinou.

Pátek 17. května: Deskohraní – společenské hry pro každého

Přijďte na setkání a posezení nad společenskými, deskovými i stolními hrami. Chcete si přijít jen tak zahrát nějakou hru, kterou znáte, s dalšími zkušenými hráči? Chcete přinést a zahrát si nějakou hru, kterou máte doma? Přijďte si to vyzkoušet. Akci vede Michal Štrajt.

Úterý 21. května: Setkání s knížkou

Přineste si knížku, kterou máte rádi, pochlubte se ostatním, co jste četli nebo právě čtete. Každý může přispět ke zdaru večera a přečíst nějaký svůj zážitek, postřeh či drobnou povídku. Těší se na vás Eva Sommerová.

Čtvrtek 23. května: Pojďte večer k vodě!

Ve spolupráci s YMCA Olomouc pořádáme happening, při kterém využijeme příjemné prostředí u Bystřičky v Hodolanech. Budeme drátovat kameny, malovat na ně, vyrábět z přírodnin, frotovat, opékat špekáčky a hrát na kytaru. V případě špatného počasí se akce koná v domečku YMCA, Šafaříkova 7 v Hodolanech. Akce probíhá v rámci projektu Voda základ života a Jdeme přírodě naproti, proto je vstupné symbolické.

Sobota 25. května: Pivovarská čtvrtka, Hanušovice

Čtvrtka je ojedinělá turistická akcí, kterou pořádá pivovar Holba. Každoročně se na ní sjíždějí příznivci turistiky a ryzího piva z hor, aby absolvovali pěší túry na vyznačených trasách. My jsme si vybrali 12km trasu okolím Hanušovic. Startovné: dospělí 50 Kč, děti 30 Kč.

Více informací najdete na webu Malé lišky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.